Před domácím publikem se představí fotbalisté Žďáru, kteří ze tří zápasů získali pouze dva body. „Tak remíza v Hulíně byla spravedlivá. V Rájci jsme si konečnou dělbu bodů zavinili sami a o Napajedlech ani nemluvím. Tam jsme vyprodukovali několik chyb,“ uznal šéf lavičky Petr Nedvěd.

Jeho svěřenci by hlavně měli přidat v zadních řadách. „Není to problém jen obrany. Musíme zlepšit defenzivu celého mužstva a hlavně se vyvarovat individuálních chyb, kterých je až dost,“ prozradil horší stránky svého týmu Nedvěd, jehož celek se v přímém souboji o šesté místo utká s celkem Konice.
„Ani tak o umístění nejde, ale my už potřebujeme vyhrát, abychom se hnuli z místa. Navíc hrajeme doma.“

Kouč Žďasu viděl svého zítřejšího protivníka v Třebíči, kde duel skončil 1:1. „Konice dala brzo branku, pak se stáhla a v osmi lidech bránila. Toho se musíme vyvarovat. Nesmíme inkasovat jako první, protože pak se těžko prosazuje proti takové obraně,“ je si vědom žďárský lodivod, který se pokusí trochu zamíchat se sestavou.

„Máme jedenáct hráčů, kteří mohou hrát, takže nějakou radikální výměnu si nemůžeme dovolit. Maximálně budeme hýbat s posty.“

Nelichotivou pozici má i ždírecká Dekora, která momentálně figuruje na předposledním místě právě za svým soupeřem z Napajedel. Ovšem má středeční dohrávku s Mohelnicí k dobru. I přesto si je kouč Marek Štukhejl vědom důležitosti zápasu mezi dvěma týmy bojujícími o záchranu.

Úspěch by mohla přinést aktivita

„Nemyslím si, že by se hrálo o šest bodů. Hraje se o tři, které jsou pro nás velmi důležité, když neuspějeme, tak budeme mít problémy.“

Taktika z úst ždíreckého trenéra zní jasně. Aktivita. „Hned od začátku musíme být v pohybu a snažit se prolínat jednotlivé řady. To by na ně mělo platit. Mají kvalitnější ofenzivu než zadní řady,“ naznačil Štukhejl, který má hru Napajedel přečtenou a ví, co od nich čekat.

„Myslím, že jsou to kvalitativně srovnatelné týmy. V utkání mohou rozhodovat maličkosti.“

Dekora ovšem nebude mít k dispozici kompletní kádr. Kromě Romana Mareše, který si přivezl zranění z futsalové reprezentace, budou chybět i další.
„Nebudu ale prozrazovat kdo. Romanovi by měli příští středu sundat sádru, pak bude rehabilitace a trénovat by mohl nejdříve za tři týdny,“ prozradil ždírecký šéf lavičky.

Divizní menu
SOBOTA: 15.30: Rousínov - Protivanov, Líšeň - Boskovice, TŘEBÍČ - Šardice, Otrokovice - VELKÉ MEZIŘÍČÍ
NEDĚLE: 10.15: ŽĎÁR - Konice, 15.30: Vyškov - Rájec-Jestřebí, Mohelnice - Hulín, ŽDÍREC - Napajedla.