„Potřebujeme body k záchraně. Vyhrajeme,“ hlásí odhodlaně hrající kouč Dlouhé Vsi Jiří Pabousek. Na atraktivnosti nedělního duelu by mělo přidat i počasí a fakt, že obě obce dělí jen zhruba šest kilometrů. „Určitě to bude zajímavý zápas. Je to derby týmů, které jsou vzdálené jen kousek,“ láká diváky na zápas domácí trenér. „Bude to atraktivní zápas, derby. Kluci se mezi sebou dobře znají,“ doplňuje přibyslavský trenér Vítězslav Machatka. „Navíc je to nováček, takže se na nás budou chtít vytáhnout.“

Přibyslav je fotbalovější

Jeho recept na nedalekého rivala je jednoduchý. „Musíme všichni bojovat, bojovat a ještě jednou bojovat…,“ burcuje Pabousek. „Je jasné, že Přibyslav má zkušenější mužstvo, je i fotbalovější. Znám a uznávám sílu soupeře. Pokusíme se uspět,“ dodal. „Výhoda Dlouhé Vsi je samozřejmě jejich malé hřiště. Mají velice zkušený mančaft, který vzadu diriguje Pabousek. Víme o jejich kvalitách a připravili jsme se na to,“ říká zkušený kouč Machatka.

„Byl bych rád za vítězství. Uvidíme, jaký bude průběh utkání, možná ani bod nebude k zahození. Důležitější ovšem pro nás bude vyhrávat v utkáních takzvaně o šest bodů,“ tvrdí Pabousek. „Rádi bychom samozřejmě bodovali. Rádi bychom potvrdili vítězství nad prvním celkem I. A třídy z minulého kola,“ nechal se slyšet Machatka.

Překvapivá výhra v Ledči

Dlouhá Ves vstoupila do jarních bojů parádně. Překvapivě v prvním jarním kole ukořistila tři body v Ledči, poté v dalším souboji o záchranu prohrála s Kamenicí. „Částečně jsme se ziskem tří bodů spokojeni. Raději bych byl ale za čtyři,“ usmívá se Pabousek.

Ten před startem soutěže předpokládal, že bodovat bude jeho tým přesně obráceně. „Spíše jsem počítal, že vyhrajeme v Kamenici než v Ledči. Ale Kamenice podala výborný výkon,“ prozradil dlouhoveský obránce a zároveň trenér.

Ale ani Přibyslav nevstoupila do jarních bojů vůbec špatně. V minulém kole si poradila na domácím trávníku s vedoucím týmem I. A třídy Speřicemi 1:0. Souboj 14. kola ve Štokách přibyslavští hráči neodehráli kvůli špatnému terénu.