„Je to další derby. Zase se hraje o druhé místo. Nebude to rozhodně jednoduchý zápas. Ale povinnost nám velí na domácím trávníku uspět,“ nechal se slyšet trenér Havlíčkova Brodu Leoš Mitas.

Slovan by se měl poprvé objevit v domácím prostředí na přírodní trávě. „Pokud se radikálně nezmění počasí, budeme hrát zápas na hlavním hřišti,“ hlásí Mitas.

„Na velkém hřišti můžeme hru roztáhnout více do šířky. Jelikož soupeř hraje se čtyřmi obránci v řadě, budeme se snažit dávat míče za obranu,“ vyzradil část taktiky havlíčkobrodský šéf lavičky.

Určitou roli by mohlo sehrát i to, že humpolecký trenér Josef Soural prostředí v Havlíčkově Brodě velice dobře zná. „Myslím si, že je to úplně jedno, protože v krajském přeboru se všichni velice dobře znají. Proto to žádnou roli hrát nebude,“ tvrdí Mitas.

Mitasův výběr by se po víkendu rád dostal právě před svého dnešního soupeře. „Doufám, že se nám to povede. A opět budeme v těsném kontaktu s absolutní špičkou přeboru,“ řekl na závěr brodský kouč.

Oba celky totiž od sebe dělí pouhý bod, jedná se tak o přímý duel o druhé místo.

Speciální prémie? se nevypisují

„Očekávám vyrovnané utkání, které by mohlo mít svou kvalitu. Oba týmy se se pohybují na špici tabulky, i když nás bohužel spojuje to, že na jaře zatím nějakou top formu nemáme,“ uznává humpolecký šéf lavičky.

„Každopádně věřím, že budeme bodovat, i když je jasné, že právě proti mně se bude chtít Havlíčkův Brod vytáhnout,“ ví Josef Soural, trenér Humpolce, který ale valnou část své hráčské kariéry strávil v dresu soupeře.

Zvláštní motivaci zřejmě bude mít i Humpolec. „Já sice žádné speciální prémie vypisovat nebudu, ale kasu v týmu drží Michal Černík a na zápasy proti bývalým týmům se v „pokutovém sazebníku“ pamatuje,“ tuší trenér, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Na doplňující otázku, zda už je do hry připraven i kanonýr Lukáš Staněk, odpovídá mnohoznačně. „Nechte se překvapit.“

Zápas začíná v 15.30 hodin.

Jan Hammer, Kamil Vaněk