Fotbalisté Věžnice totiž v rámci 18. kola I. A třídy ve skupině A přivítali na domácím trávníku nedaleký Dobronín. Slovo derby vzájemné utkání obou soupeřů snese, už z toho důvodu, že obě obce dělí od sebe jen několik kilometrů. Po víkendovém souboji jsou o něco spokojenější Věžničtí.

Ale ti měli i pořádnou porci štěstí. Věžnice uhájila jednogólový náskok před sokem, i když Dobronín nastřelil tyč a břevno. Dobronín mohl srovnat ještě v nastavení, jenže jejich akci zastavila trochu kuriozní situace. Dva hráči Dobronína postupovali sami na brankáře Bořila, jenže akci hostujících hráčů přerušil odmávaný ofsajd.

Dobronín ve druhé půli kraloval

„Výkon byl hrůza a děs,“ nebral si servítky věžnický trenér Václav Hospodka. „První půlka ještě docela šla, ale druhou nás Dobronín naprosto vygumoval,“ dodal.

I přes nepříliš přesvědčivý výkon získala Věžnice tři body. „Po takovém výkonu to byl dar z nebe,“ říká šéf věžnické lavičky. „Na hráče asi přišlo nějaké uspokojení, nemakají na sto procent, a to se promítá i ve výkonech. Asi je to moje chyba, že nedokážu hráče motivovat,“ krčí rameny Hospodka.

„Dokonce jsem musel pro nedostatek hráčů zrušit dva tréninky,“ hořce se usmívá věžnický trenér. Jeho tým je zatím v kontaktu se špicí, na vedoucí Janovice ztrácí čtyři body a má ještě zápas k dobru. „Podle mě však ještě není nic rozhodnutého. Zachránění budeme, až získáme třiatřicet bodů a k tomu nám chybí ještě tři bodíky,“ tvrdí Hospodka.

Věžnice zatím těží z dobrého podzimu, na jaře však na výkony z první části sezony marně vzpomíná. „Chybí nám gólový hráč. Citelně postrádáme Baráka, který má svalové zranění, a už se to s ním táhne strašnou dobu,“ prozradil trenér pátého celku I. A třídy.