Rezervy Chotěboře se však postupová matematika netýká vzhledem k tomu, že o stupínek výš hraje jejich áčko. Pohled je tři kola před koncem soutěže zatím druhý, když ztrácí čtyři body na vedoucí Pelhřimov B, před třetí rezervou Humpolcem má náskok jednoho bodu.

„Jsem sám zvědavý, jak to všechno dopadne. Ve hře je totiž pět týmů a určitě každý by rád postoupil,“ usmívá se trenér Pohledu Petr Sobotka. „Jdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, jak to dopadne,“ dodal.

Sobotku by vyšší soutěž lákala. „Z I. A třídy určitě respekt máme, ale zahrát bychom si ji chtěli,“ prohlásil. „Já postoupit chci, vedení asi taky, u hráčů je to složitější, někdo ano, někdo ne. Před koncem soutěže to nechceme příliš zakřiknout. Pobavíme se o tom až tehdy, pokud ta situace nastane,“ poodhalil Sobotka.

Jeho svěřenci v minulém kole přehráli Černovice 3:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky. „První poločas byl utrápený, ve druhém jsme soupeře zmáčkli a byla jen otázka času, kdy se prosadíme. Vždy je to o prvním gólu,“ vrátil se k víkendovému utkání pohledský šéf střídačky.