Na bodový zisk čekají už více jak měsíc, tři body naposled získali brodští fotbalisté ve vloženém 29. kole ve středu 6. května proti Třebíči B (2:1). Od té doby má Slovan bodový půst.

Bilanci Slovan nevylepšil ani v 26. kole ve Velké Bíteši (prohra 2:3), i když dvakrát vedl. „První poločas jsme podali nejlepší výkon na jaře. Měli jsme spoustu šancí, klidně to mohlo být 3:1 nebo 4:1. Bohužel jsme se v koncovce prosadili jen dvakrát a soupeř nás ve druhém poločase i trochu šťastně potrestal,“ zhodnotil utkání trenér Slovanu Leoš Mitas.

Dvě kola před koncem okupuje Havlíčkův Brod devátou pozici, ale klidně se může stát, že v konečném účtování se Slovan může při současné formě propadnout až na třináctou příčku.

„Neproměňování šancí je i v psychice. Šest porážek zanechá určitě na hráčích nějaké stopy. Je mi už kluků i líto, protože tento zápas jsme měli vyhrát. Bohužel se trochu srážíme i sami,“ má jasno Mitas.

O víkendu hostí brodští fotbalisté na domácím trávníku Polnou, soutěž pak zakončí v Jaroměřicích. „Poslední dva zápasy budou pro nás z hlediska psychiky velice důležité. Chceme si napravit reputaci z nepovedeného jara. Myslím si, že bychom měli v posledních dvou utkáních uhrát minimálně čtyři body,“ uzavřel brodský kouč.