Herálci stačí k záchraně krajského přeboru jediný bod, případně zaváhání Světlé a Nové Vsi.

Navíc už o víkendu hrají právě s poslední Novou Vsí. „Neříkám ještě hop, dokud jsme nepřeskočili. Ale určitě chceme rozhodnout už v zápase s Novou Vsí před domácím publikem,“ hlásí předseda heráleckého fotbalu Josef Pátek.

Ještě jeden bod

Herálec přitom loni postupoval do krajského přeboru až z druhého místa za Světlou, navíc se rozhodoval, zda má vyšší soutěž přihlásit. „Nemáme co ztratit, zkusíme to,“ hlásil před startem sezony Pátek.

Fotbalisté Herálce nevstoupili do nejvyšší krajské soutěže ideálně, v prvním kole smolně podlehli favorizovanému Havlíčkovu Brodu v derby 1:2. Poté se však Herálci vůbec nedařilo, a tak ztrácel body i na domácím trávníku. Po podzimu byl s dvanácti body Herálec poslední.

Jenže hlavně závěr jara se vydařil Herálci náramně. V posledních pěti zápasech nenašel přemožitele a čtyři utkání dokonce vyhrál. Dvě kola před koncem krajského přeboru tak mají hráči osud ve svých rukou. K definitivní záchraně jim stačí jediný bod, případně zaváhání Světlé a Nové Vsi.

„Příčina jarního úspěchu je jasná. Kluci během zimní přestávky třikrát týdně tvrdě trénovali, a to se projevovalo i na výkonnosti týmu. Soupeře jsme přehrávali po fyzické stránce a u hráče byla vidět chuť po vítězství,“ má jasno Pátek. „Souhlasím s předsedou Pátkem. Tvrdá zimní příprava nám hodně pomohla. V jejím průběhu se vytvořila i výborná parta, kluci se vzájemně podporují a táhnou za jeden provaz,“ dodal hrající trenér Petr Kuchta.

Nakopl je zápas v Polné

Herálecký mančaft v posledních kolech působí jako dobře seřízený stroj, čtyři vítězství jsou toho jasným důkazem. „Nakopla nás výhra 2:0 v Polné, která odstartovala vítěznou sérií čtyř zápasů. Herní projev se proti podzimu podstatně zlepšil, zlepšili jsme i střelecké zakončení, které nás na podzim tolik trápilo,“ uvědomuje si Kuchta.

Ten je s týmem více propojen, než většina jeho trenérských kolegů. Kromě toho, že tým vede, je i jeho součástí. „Jako hrající kouč se snažím strhnout kluky k potřebné bojovnosti, předávám jim zkušenosti z herní praxe. Radím jim a oni to berou,“ vyzpovídal se Kuchta.

„Pokud se nám záchrana podaří a v to pevně věřím, budeme pro příští sezonu už daleko zkušenějším týmem a nepřipustíme takové nervy, jak tomu je v současné době,“ uzavírá zkušený záložník.

Alois Svoboda