Jistotu také dostaly Habry, které skupinu A I. A třídy definitivně opouštějí. O druhém sestupujícím však stále není jasno, rozhodne se až v posledním kole. O padáka do I. B třídy si to rozdají ve vzájemném souboji celky Kamenice nad Lipou a Štoky. Výchozí pozici mají před posledním kolem o něco lepší Štoky.

Štokům může stačit i prohra

Variant záchrany jednoho či druhého celku je hned několik. Varianta 1. Štoky neprohrají. Pokud si Štoky odvezou z Kamenice minimálně bod. Bude vše jasné, do I. B třídy se bude poroučet Kamenice nad Lipou.

Varianta 2. Rozhodovat budou vzájemné zápasy. Dlouhá Ves neprohraje v posledním kole se Speřicemi, čímž získá do tabulky jeden či tři body. Tím pádem budou rozhodovat vzájemné zápasy mezi Kamenicí a Štoky. První utkání vyhrály Štoky na domácím trávníku 3:1.

Při této souhře okolností by stačilo hostujícímu celku ze Štoků i prohrát, ne však více jak o dva góly. Vyšší porážky by mohly znamenat pád do nižší soutěže. Definitivní jistotu by Štokům přihrála remíza nebo jejich výhra.

Varianta 3. Rozhodovat bude minitabulka. Dlouhá Ves prohraje. Kamenice porazí jakýmkoliv výsledkem Štoky. Dlouhá Ves už má jistotu, protože v minitabulce získala sedm bodů, zatímco Kamenice jen tři. Při této situaci by jakákoliv prohra Štoků znamenala pád tohoto týmu zpět do I. B třídy.
„Na nějakou remízu nebo porážku se určitě hrát nedá. Jedeme si do Kamenice zahrát fotbal a nějak to dopadne. Když sestoupíme, nic se nestane,“ hlásí trenér Štoků Radek Palán.

Pabousek: Chceme získat aspoň bod

Dlouhá Ves si v předposledním kole remízou ve Štokách definitivně ztvrdila záchranu v soutěži. Jenže o nějakém vypuštění posledního zápasu nechtějí Dlouhovesští ani slyšet. „Nechceme to vypustit, chceme získat alespoň bod a tím pomoci i Štokům k záchraně,“ řekl na rovinu hrající trenér Dlouhé Vsi Jiří Pabousek.

Jeho tým se dokázal coby nováček udržet ve druhé nejvyšší krajské soutěži. „Určitě nám spadl kámen ze srdce. Zápas ve Štokách jsme ubojovali. Je to obrovský úspěch pro Dlouhou Ves. Před začátkem soutěže jsme nevěděli, do čeho jdeme, báli jsme se, abychom neudělali ostudu. Vše se podařilo a nyní chceme átřídu udržet v Dlouhé Vsi delší dobu,“ usmíval se dobře naladěný kouč Dlouhé Vsi.

Poslední zápas sezony na domácím trávníku se Speřicemi si chtějí užít. „Půjdeme si zahrát fotbal, chceme se rozloučit s fanoušky, užít si to. Ale také chceme ukázat lidem, že umíme hrát kombinační fotbal. Navíc bychom i rádi pomohli k záchraně Štokům, což znamená neprohrát,“ nechal se slyšet Pabousek.

Trochu překvapivě byla téměř až do posledního kola namočena v záchranářských pracích Ledeč. Kovofiniš si záchranu zajistil vítězstvím ve Speřicích 3:2. „Všichni jsme si pořádně oddechli,“ prohlásil trenér Ledče Miloslav Kafka. „Situace pro nás nebyla růžová, celé jaro jsme bojovali o záchranu. Jsem rád, že to kluci nakonec zvládli. Doufám, že to bude pro hráče i určité ponaučení,“ dodal.