Tým Marka Štukhejla však boj o záchranu divize D nevzdal, bojoval téměř až do posledního kola, a v konečném účtování chyběly Dekoře k záchraně soutěže pouhé dva body.

Ždírec dostal padáka z divize kolo před koncem, jaké byly po zápase s Velkým Meziříčím (0:0) pocity?
Převládalo velké zklamání. Před tím zápasem jsme si dali v kabině za úkol, že chceme zůstat na nesestupové pozici, bohužel to se nepovedlo. Znovu opakuji, je to obrovské zklamání a převládá nostalgie z toho, že tým byl v divizi konkurenceschopný.

Rozlučka se soutěží vám ale vyšla báječně.
Každopádně. Nepříliš dobré rozpoložení jsme si hodně vylepšili tím zápasem ve Žďáře, který jsme vyhráli 0:3, a znovu jsme si ověřili, že jsme měli na to, udržet se v soutěži.

K záchraně nechybělo mnoho, jen o jedno vítězství více.
Hráči v kabině cítí, že jsme měli na to hrát divizi i příští rok, a mohlo to být v klidném středu. Také nám na jaře velice chyběl Roman Mareš. Kdyby byl v základu ve více zápasech, získali bychom více bodů. Odcházíme však se vztyčnou hlavou. V zimě bylo hráčům řečeno, že příští rok bude Ždírec stejně hrát krajský přebor, ale hráči to rozhodně nevypustili, vzali to sportovně. Musím před nimi smeknout. Zdobilo nás vysoké nasazení, bojovnost a hráči dávali do zápasu srdíčko.

Na jaře jste v žádném zápase vyloženě nepropadli, jediný nepovedený zápas byl s Třebíčí (5:1). I z tohoto pohledu může pád z divize mrzet, že?
Odehráli jsme spoustu vyrovnaných zápasů, které jsme prohráli o jednu branku, kdy nám chybělo více štěstí. Byly i zápasy, ve kterých jsme byli lepší a měli je vyhrát, ale nakonec soupeř potrestal jedinou naši chybu, a my nezískali ani bod. To bylo domácí utkání s Konicí, které jsme prohráli 0:1.

Po bodech jste sahali ale i v dalších zápasech.
Tak například v Líšni jsme měli vyhrát. Vůbec neberu v potaz postavení soupeře v tabulce. Zápas se mohl klidně otočit v náš prospěch, bohužel inkasovali jsme v 88. minutě na 2:1. Lépe jsme mohli zvládnout zápas i v Protivanově, Boskovicích, nebo některá domácí utkání.

V zimě jste se posunul do pozice hlavního trenéra. Měl jste určité vize a představy, vyšlo vám vše podle představ?
Divákům jsem sliboval bezstarostný fotbal. To ovšem nešlo praktikovat proti silným soupeřům. V těchto zápasech jsme museli uzpůsobit taktiku, rozestavení a další věci. Nicméně vše nám pomohlo k tomu, že jsme celé jaro podávali vyrovnané výkony.

Nedoplatili jste trochu i na velice úzký kádr?
Řekl bych, že to nebyl až takový problém, protože jsem často točil sestavou a ne vždy jsme nastoupili v nejsilnějším možném složení. Hráčům jsem se snažil vštípit, že všichni jsou pro mě i tým stejně důležití. Na ten úzký kádr jsme možná doplatili až v posledních pěti kolech. V některých utkáních v závěru sezony jsem potřeboval dát týmu impuls, bohužel to nešlo.

Mezi opory mužstva určitě patřili brankář Žďánský, obránce Takács či záložník Chmelík. Všichni jmenovaní ale byli ve Ždírci jen na hostování, objeví se v dresu Dekory na podzim znovu?
Žďánský určitě ne. Ten má nakročeno do divizní Chrudimi. Proto naším hlavním úkolem během pauzy bude sehnat gólmana. Co se týče Takácse a Chmelíka, tak jsou hráči týmů z krajského přeboru, a byl by zázrak, kdybychom se na jejich pokračování ve Ždírci dohodli. Určitě bych byl rád, kdyby se tu na začátku přípravy objevili, ale moc šancí tomu nedávám.

Jaké další změny v kádru Ždírce se plánují?
Hromádka se vrací zpátky do Chotěboře, Blažek má namířeno do Tisu. Jak už jsem říkal, v první řadě musíme sehnat brankáře a poté bych rád doplnil tým v každé řadě. Mám vytipované některé mladé hráče a s co nejvíce bych se rád potkal 7. července, kdy nám začíná příprava na novou sezonu.

Tým, který sestoupí z divize, to má vždy v kraji složité. Je více sledován, každý se chce na něj vytáhnout.
Nemyslím si, že bychom byli v nějaké složitější situaci. Od vedení jsme dostali jednoduchý úkol. Budeme hrát hlavně pro diváky. Opět nás vedení nikam netlačí.

Jakou roli bude hrát Dekora v krajském přeboru?
Tým je hodně kvalitní. Chceme, abychom byli v zápasech dominantní tým, aby se soupeři museli přizpůsobovat naší hře.

Myslíte si, že má Ždírec na to, aby usiloval o návrat zpátky do divize?
Ověřili jsme si, že jsme v divizi konkurenceschopný tým. Ve výhledu jedné dvou sezon by tým na vyšší soutěž hráčsky a po sportovní stránce měl. Druhá rovina je ovšem ekonomická. Pokud nebudou finance, tak nemá cenu se v divizi jen plácat. Jestliže se ale získá více financí, tak po hráčské stránce na to Ždírec má.

Nyní čeká na hráče asi volno, kdy zahájíte přípravy na další ročník?
S přípravou začneme 7. července a byl bych rád, kdyby se mi hlásili i všichni vytipování hráči. Na začátku přípravy bude zařazen kondiční prolog, který obohatíme i o práci s míčem. Poté budou následovat přátelské zápasy, ve kterých budeme ladit herní styl a naši hru.