Už před startem sezony byl Ždírec pasován na favorita soutěže, což prakticky celý ročník naplňoval. O postup nejvíce bojoval v závěru okresního přeboru s Ledčí B. Dvě kola před koncem se béčko Dekory posunulo na první příčku, ale 25. kolo si situaci trochu zkomplikovalo, když na domácím trávníku jen remizovalo se Starým Ranskem a do vedení se dostala znovu Ledeč B.

O všem tedy muselo rozhodnout až závěrečné kolo. A aby toho nebylo málo, utkala se v něm právě Ledeč B se Ždírcem. Kdo čekal tuhou řež až do poslední minuty, mýlil se. Ždírec svým drtivým nástupem do utkání už prakticky rozhodl v 25. minutě, kdy vedl 0:3. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohla slavit postup Dekora. „Jsem rád, že se nám to konečně povedlo. Musím klukům poděkovat nejen za tuto sezonu, ale i za to, že si drží výkonnost takovou dobu. O vítězství v okresním přeboru jsme se pokoušeli už tři roky a vždy nám chyběl krůček,“ zářil štěstím po zápase ždírecký kouč Vlastislav Legát.

Říká se, dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Jenže to neplatí o ledečském trávníku. Ten už podruhé za sebou sledoval postup jednoho z týmů do vyšší soutěže. Ale ani jednou to nebyl domácí celek. Před rokem v Ledči slavila postup do I. B třídy Havlíčkova Borová, letos Ždírec B.

V letošní sezoně měli blízko k postupu i domácí, v posledním vystoupení sezony jim stačilo uhrát remízu. Zmiňovaná prohra 0:5 s rezervou Ždírce však udělala ledečským snům čáru přes rozpočet.

Naopak trochu zklamáním byly jarní výkony půlmistra okresního přeboru – Lipnice. Ta byla na jaře čtvrtým nejhorším týmem a musela přetrpět ostudné debakly, v domácím prostředí prohrála se Starým Ranskem a Veselým Žďárem shodně 0:4, v Lučici 5:0 a na hřišti Ždírce B dokonce 7:0.

Do III. třídy zamířil tým Keřkova, který se pral o poslední místo s Mírovkou. Keřkov získal za celou soutěž pouhé čtyři body. Když v 11. kole remizoval na domácím hřišti s Mírovkou 4:4, další bodový import zaznamenal až v závěrečném kole v Dolním Městě, kde vyhrál 4:0.

Při pohledu na srovnání tabulek doma – venku, vyplývá, že hned čtveřice týmů byla lepší na soupeřových hřištích než na domácím trávníku. Vůbec nejmarkantnější rozdíl je u Ždírce, který importoval z cizích hřišť o pět bodů více, než uhrál na domácím trávníku. Leština si přivezla o tři body více, Keřkov o dva a Světlá B o bod. Dolní Město je týmem s nejvyrovnanější bilancí, protože jak doma, tak venku získala po dvanácti bodech.