Největší starosti mají nyní v Havlíčkově Brodě a Ždírci nad Doubravou. Týmy totiž opustily opory na nejdůležitějším postu, jak ze Slovanu, tak z Dekory totiž odešli brankáři. „Adamec je na testech ve Vrchovině,“ hlásil nový trenér brodského Slovanu Zdeněk Jungvirt. „Oběma brankářům hostování skončilo. Milan Žďánský má namířeno do divizní Chrudimi,“ říkal bezprostředně po skončení sezony kouč Dekory Marek Štukhejl.

Rezničenko se vrací

Oba týmy proto přes léto intenzivně sháněly náhradu. Do Havlíčkova Brodu by se měl znovu po letech vrátit Ivan Rezničenko. „Je tu společně s dobronínským Chvátalem na testech,“ upřesnil Jungvirt.

Zkušený šestatřicetiletý gólman před časem působil v Janovicích a ve Skutči. Brodský dres už obléká, hájí totiž branku futsalového Pramenu. „Ještě jsou k dispozici dva naši kmenoví gólmani Chudoba s Koudelkou. Oba jsou nyní na dovelené, takže do přípravy se zapojili jen dva. Chudoba může ještě chytat za dorost a Koudelka se vrací po dlouhodobém zranění,“ prozradil jednačtyřicetiletý šéf lavičky Slovanu.

O tom, kdo bude jedničkou v nadcházející sezoně, rozhodnou až přátelské zápasy. „Všichni dostanou šanci. Po třech až čtyřech zápasech pak vykrystalizuje základní sestava,“ objasňuje Jungvirt.

Kromě dvou brankářů jsou novici v A-týmu také mladíci Daniel Hejkal, Ondřej Machala a Zdeněk Semrád, v přípravě se znovu objevil útočník Tomáš Teplan, jenž naposledy působil ve Světlé. Poslední brodskou akvizicí je útočník Martin Turek, který přichází z Ledče.

Staronový brankář

Také ve Ždírci chtějí sáhnout po osvědčeném jménu. „Jednali jsme hned s několika brankáři, ale jednání nedopadla. Naposledy jsme jednali se živanickým Hloušem, ten za nás odchytal i zápas, ale rozhodl se nepokračovat. Aktuálně jednáme s jedním brankářem a vše je na dobré cestě. Dohodu bychom měli podepsat zkraje příštího týdne,“ oznamuje novinky Štukhejl. „Jméno neprozradím z důvodu, aby nám ho někdo nepřetáhl. Mohu říci, že je to gólman se zkušenostmi z vyšších soutěží a ve Ždírci už působil,“ dodává.

Také ve Ždírci není brankář jedinou letní posilou. Dekoře odešla hned šestice hráčů, proto museli posílit do každé řady. „Testujeme Pavla Novotného, Michala Horáčka, Patrika Kučeru, Luboše Sobotku a Lukáše Součka. Tedy jednoho obránce, dva záložníky a jednoho útočníka. Navíc by se měl vrátit z hostování Kysilko,“ vyjmenovává příchody Štukhejl.