SK DEKORA ŽDÍREC N. D. B
Rezerva loňského exdivizního účastníka se po několika marných pokusech probojovala do nejnižší krajské soutěže a rozhodně nechce hrát druhé housle.
„Určitě bychom se chtěli pohybovat v klidném středu tabulky,“ uvedl trenér nováčka Vlastislav Legát. Na odchodu je pouze útočník Máša, který míří do Hlinska a do týmu se vrací z hostování v Chotěboři obránce Plíšek a Josef Klement z Havlíčkovy Borové. „Samozřejmě se nominace budou odvíjet podle pohybu hráčů v A týmu,“ doplnil Legát.
Přípravná utkání
25. 7. Rozsochatec
1. 8. Luže

TIS
Hráči Tisu jsou momentálně na konci fyzické přípravy a v pátek odjíždějí na soustředění do Strážnice u Bzence. Trenér Jaroslav Holcman se jako jeden z mála lodivodů netají vysokými ambicemi. „Rádi bychom na podzim nasbírali 27 bodů a od toho by se odvíjely jarní cíle,“ zamyslel se Holcman. Kádr Tisu se také dočká výrazného posílení. „Přichází k nám z Lučice na přestup Blažek, který hrál ve Ždírci, ze Světlé se vrací Halama, dále přijde Krajíček z Habrů a zkušený Petr Koudelka, který hrál naposledy v Rakousku. Tým opouští pouze Jiří Valenta, kterému skončilo hostování ve Světlé,“ prozradil Holcman.
Přípravná utkání
25. 7. Veselí nad Moravou
26. 7. Bzenec
2. 8. Chotěboř A

SOKOL HAVLÍČKOVA BOROVÁ
Loňská podzimní štika sice na jaře poněkud lekla, přesto nechce v další sezóně připustit žádné starosti se záchranou. „Rádi bychom se umístili v horní polovině tabulky,“ nastínil cíle jeden z trenérů Miroslav Blažek.
Kádr před sezónou nikdo neopustí, naopak se rozšíří o dvě nové akvizice. Ze Světlé se vrací zkušený Tomáš Blažek, který ovšem v průběhu podzimu nastoupí na operaci a v jednání je hostování exborovského útočníka Radka Janáčka, který strávil poslední dvě sezóny na v Dlouhé Vsi. Havlíčkova Borová se připravuje dvakrát týdně a o víkendu na ni čeká utkání v poháru. Podle jeho výsledku se bude odvíjet další herní příprava.
Přípravná utkání
19. 7. Vepřová 4:0 (pohár)
26. 7. vítěz duelu Velká Losenice – Dlouhá Ves (pohár)

GOLČŮV JENÍKOV
Hráči Golčova Jeníkova nastoupili do přípravy nezvykle brzo – již 3. července. „To je zapříčiněno tím, že se hráči málokdy sejdou na hřišti všichni, a proto bychom chtěli, aby si každý splnil určité penzum tréninkových jednotek,“ upřesnil sekretář oddílu Stanislav Běhounek.
Ze základního kádru by nikdo odejít neměl, naopak šanci dostanou mladíci Volenec a Vlček. V hledáčku má vedení i útočníka Vašíčka z Čáslavi a defenzivního hráče Opočenského z Třemošnice.
Přípravná utkání
25. 7. Žleby
2. 8. Malešov

SK KOŽLÍ
Kouč nedávného účastníka I.A třídy Miloslav Čivrný prohání své svěřence na tréninku dvakrát týdně. „Začali jsme minulý týden a snažíme se kombinovat jak fyzickou, tak i herní přípravu. Co se změn v kádru týče, tak se do Ledče vrací Jan Lebruška, což je naše jediné jisté oslabení, ale v jednání je i odchod nejlepšího střelce Voplakala. Myslím, že hráčský pohyb u nás bude během přestupového období velký, ale nic jistého není a mnoho změn se bude řešit až těsně před začátkem soutěže,“ uvedl protřelý trenér. Ten by také rád do svého týmu získal i dalšího útočníka.
Přípravná utkání
19. 7. Speřice 1:3
26. 7. Ledeč nad Sázavou
1. 8. Malešov

FC CHOTĚBOŘ B
Hráči chotěbořské rezervy již začali kombinovat nabírání fyzické kondice s herními prvky. Převratných změn se fanoušci zřejmě nedočkají.
„Z dorostu přijde pět hráčů, kteří se u nás budou rozehrávat a zapojí se útočník Vrána, který startoval ve středočeských krajských soutěžích. Naopak oslabením pro nás bude odchod stopera Hospodky, který bude hrát v nové sezóně za Nymburk,“ smutnil trenér David Konečný.
Přípravná utkání
24. 7. Víska
26. 7. Malín
1. 8. Rozsochatec

SOKOL LÍPA
Lípa se v minulé sezóně zachránila se štěstím na poslední chvíli a možná i proto u týmu skončil dosavadní trenér Miroslav Čambal. „Nového kouče stále ještě hledáme a kluci prozatím trénují dvakrát týdně sami,“ upřesnil sekretář klubu Ondřej Baloun.
Do kádru přichází z Havlíčkova Brodu mladý forvard Stanislav Böhm a z dorostu se přesunují hráči Mareš, Havel, Bláha, Kocman a Vondráček. Naopak na spadnutí je odchod Dolejšího, který se vrací do Okrouhlice.
Přípravná utkání
25. 7.   Memoriál Michala Fejta
1. 8.   turnaj v Plačkově

SOKOL HABRY
Habry zažily v loňské sezóně zklamání v podobě sestupu z I.A třídy, a proto je jejich prioritou opětovný návrat. Konkurenta v bétřídních bojích podpoří Krajíček, který odchází na přestup do Tisu, do Jeřišna jde Culka a do Havlíčkova Brodu odchází Veselý. Tam je na testech i špílmachr Stránský.
„Prozatím nemáme žádnou velkou posilu, ale určitě proběhnou transfery v rámci klubu, čímž chceme kádr omladit“ přiblížil klubovou politiku trenér Jiří Černý.
Přípravná utkání
24. 7. Světlá nad Sázavou
29. 7. Ledeč nad Sázavou
2. 8. Lučice

Jakub Janáček