Dalším týmům se nechtělo za postup mimo pořadí platit, a tak druhý Stonařov doplnil třetí tým skupiny A Humpolec B.

To v B-skupině vznikla prekérní situace. V soutěži totiž zůstává tým, který ji vyhrál a vlastně z ní nikdo nepostoupil. Suverénní FK Borovina -Opatov, který se před rokem dobrovolně vzdal krajského přeboru a I. B třídu vyhrál, je favoritem i letos. Navíc klub nepopírá, že se podobná věc může opakovat i po skončení následující sezony. „Chceme soutěž vyhrát, pohybovat se na špici,“ potvrzuje kouč Boroviny Miloslav Loucký. O tom, co by se v případě naplnění ambicí dělo, ovšem mlčí. „To už není moje starost,“ dodává. „Teď nemůžu říct, jestli bychom postup opět odmítli, nebo bychom šli výš. Záleží především na hráčích,“ řekl majitel FK Borovina-Opatov Stanislav Rambousek.

To se pochopitelně ostatním nelíbí. Za postup mimo pořadí se totiž platí vcelku velké peníze. A na tyto podmínky loni nejbližší pronásledovatel Boroviny nekývl. Nahoru tak šel tým ze sousední skupiny. Takže, co kdyby?

„Určitě bychom se tím museli začít zabývat. Soutěž by postrádala smysl a nemělo by cenu, aby ji Borovina hrála,“ prohlásil předseda KFS Vysočina Miroslav Vrzáček. „Ale nejde předem říct, že jí Borovina bude kralovat. Proto bych na nějaké závěry počkal. Uvidíme třeba po podzimu. Každopádně budeme schopni zareagovat včas,“ dodal.