Oba trenéři chtějí derby vyhrát

Ani jednomu celku se poslední kolo I.A třídy příliš nevyvedlo. Zatímco celek z Chotěboře minule prohrál na půdě rezervy Humpolce a má v tabulce prozatím tři body, skláři si překvapivě jako loňský účastník krajského přeboru po dvou zápasech ještě nepřipsali ani bod. Naposledy si vítězství z jejich trávníku odvezla Žirovnice.

„V Humpolci jsme měli prakticky celý zápas převahu, ale hned v úvodu jsme neproměnili dvě vyložené šance. Novotný a Hlaváček zahodili samostatné nájezdy, což byl asi rozhodující moment zápasu,“ litoval trenér Chotěboře Petr Kolář.

Výrazně méně útočně laděný Humpolec pak hosty ztrestal třemi trefami z velkého vápna a s plným bodovým ziskem se vyhřívá na třetím místě tabulky. Dojem se Chotěboř pokusí napravit v nadcházejícím derby. „Chceme hrát na špici tabulky, a proto chceme jednoznačně vyhrát. Zároveň bychom chtěli předvést divácky atraktivní výkon, kterým bychom chtěli nalákat diváky. Rádi bychom navázali na povedené první kolo,“ zdůraznil Kolář. Ten si je ale vědom síly soupeře a varuje hlavně před Křikavou a špílmachrem Tůmou.

To Kolářův protivník na lavičce Světlé František Polák má plnou hlavu starostí. Jeden z favoritů soutěže nevystoupil do sezóny dobře a po dvou zápasech má na kontě nula bodů a trápí jej hlavně mizerná koncovka.

„Domácí utkání s Žirovnicí se nám vůbec nevyvedlo a navíc jsme neproměnili hned několik gólovek,“ krčil rameny Polák. Jedinou branku jeho týmu vstřelil forvard Křikava, ale ani on se zatím nenachází v ideální herní pohodě.

„Mírovi to tam momentálně nepadá, ale alespoň se dokáže do šance dostat,“ uvedl Polák. Ten si stěžoval hlavně na ofenzívu svého týmu a připustil, že možná dojde ke změnám v sestavě. „Uvažuji o přeskupení útoku a musíme zlepšit finální fázi. Záložní řada Žirovnice tu naši pohybem ve velkém horku přehrála a od nás chyběl před brankou soupeře i moment překvapení. Ostatně v Chotěboři chceme hrát útočně. O to se snažíme každý zápas a tentokráte chceme vydolovat tři body. Pozor si musíme dát na zkušeného Benáka, mladého Novotného a také na rychlíka Moravce,“ upozornil světelský lodivod.

Ledeč chce doma také bodovat

Výhra Ledče v Pelhřimově 5:2 patřila k překvapením druhého kola I. A třídy, neboť pelhřimovská rezerva jako nováček hrála před postupem do vyšší soutěže pohledný, kombinační a rychlý fotbal, zatímco ledečtí kováci se pomalu vzpamatovávají z krize.

„Tentokráte nebojovali jednotlivci, ale parta na hřišti i hráči z lavičky, což nebývalo právě v Ledči zvykem. Na útočný fotbal domácích jsme dokázali odpovídat pečlivým bráněním a rychlými protiútoky, které vycházely,“ objasnil hlavní příčinu nečekaného úspěchu ledečský kouč Miroslav Kouba.

Na hřišti u Sázavy se trochu změnil způsob tréninku, třeba i na úkor fyzické kondice. Ledečským fotbalistům se konečně dařilo i proměňování gólových příležitostí, což právě bývalo Achillovou patou. V neděli čeká kováky další nováček, rezerva Humpolce. Ta dosud neztratila ani bod.
„Chceme před vlastním publikem potvrdit pelhřimovský úspěch. To znamená vyhnout se laciným chybám a zabojovat opět jako kolektiv“, burcuje trenér Kouba.

V sestavě bude chybět nemocný M. Geher, zdravotně fit není ani Voplakal. Šéf ledečské lavičky sestavu měnit nebude, má k tomu příliš úzký kádr. Těší ho však skutečnost, že se vyrovnávají dříve napnuté vztahy mezi áčkem a rezervou.

Jakub Janáček, Alois Svoboda