Na hřišti ve Veselém Žďáře přivítají domácí, hrající druhým rokem okresní přebor, od 17.30 átřídní Dlouhou Ves. Přestože oba celky od sebe dělí rozdíl dvě soutěže, nechtějí favorizovaní hosté z Dlouhé Vsi nechat zápas náhodě a jejich cílem je jednoznačně vítězství v zápase a zisk trofeje. Domácí se ale předem nevzdávají a chtějí doma favoritovi znepříjemnit život.

Hosté zápas nepodcení

„Na zápas nepojedeme s béčkem, i když šanci dostanou někteří hráči ze širšího kádru. Přesto domácí v žádném případě nepodceníme,“ upozornil trenér Dlouhé Vsi Miloš Plesl. Přesto mu budou chybět některé opory. Hrát nebudou Polák a Pabousek a otazník visí nad Krečmanem. „Zápas bereme jako přípravu, a proto budu vyžadovat zlepšení nedostatků z posledního utkání. Čekám, že předvedeme kombinační fotbal,“ uvedl Plesl. Ten bude mít k dispozici bývalého obránce Chotěboře, Josefa Novotného, který přichází na půlroční hostování ze Rváčova. Domácím bude jistě chybět pouze stoper Luděk Šimek, kterého do zápasu nepustí pracovní povinnosti.

„Hosté jsou favoritem. Ale pokud nebudou hrát v nejsilnější sestavě, tak možná máme šanci. Určitě ale neprodáme doma kůži lacino,“ varoval vedoucí mužstva Veselého Žďáru František Pleskač.

Veselý Žďár prozatím v poháru přešel přes Novou Ves u Světlé, Tis a Přibyslav. Hosté hráli s Velkou Losenicí, Havlíčkovou Borovou a Havlíčkovým Brodem.

Jakub Janáček