BYSTŘICE - H. BROD 4:0
Utkání nastartoval pas Víchy, který mazácky po kličce Rezničenkovi zakončil do prázdné branky mladíček Radek Sklenář. A pro Brod mohlo být ještě hůř. Při neproměněných šancích Horáka a Víchy a hlavně hrubkách hostujících zadáků se diváci museli chytat za hlavu.

„Hned od začátku jsme se při soupeřově aktivním presingu dopouštěli fatálních chyb,“ přiznal po utkání manažer havlíčkobrodského Slovanu Milan Meloun.

Hosté ovšem mohli dvakrát korigovat. Vyběhnuvší gólman Trávníček totiž minul před vápnem míč a na brankové čáře ho při Provazníkově střele zastoupil Havlík. Bystřický obránce krátce na to chyboval, ale Trávníček mu předchozí moment při úniku Adama oplatil a sólo mladého brodského útočníka zneškodnil.

Hostující snahu na zvrat definitivně ukončil vlastní gól, když si gólman Rezničenko do své svatyně srazil roh Zbytovského. „To byl možná klíčový moment zápasu,“ připustil bystřický kouč Zdeněk Hovorka.

Hned na začátku druhého poločasu si brankář Slovanu zčásti napravil reputaci, když zneškodnil šanci Holému a Horákovi. Při další příležitosti druhého jmenovaného, který se dostal k míči po zblokované střele Zbytovského, byl už ale bezmocný.

Stejně jako při mazácky zakončeném úniku Holého po Hladíkově přiťuknutí. „Na podmáčeném trávníku jsme se uchýlili k nákopům. Bystřice má ale zkušený tým a neplatilo to na ně. Citelně nám chyběl Michal Mareš, naše záloha totiž neexistovala,“ řekl Meloun.
„Brod mě zklamal, čekal jsem od něj větší útočnou aktivitu,“ dodal Hovorka.

Góly: 4. R. Sklenář, 38. vlastní Rezničenko, 62. Horák, 78. Holý. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Bystřice: Trávníček - König, Veselý, Havlík, Mitáš - R. Skelnář (84. Padrtka), Vícha (79. Hrubeš), Matuška, Zbytovský - Horák (73. Hladík), Holý. Havlíčkův Brod: Rezničenko - Semrád, Háněl, Novotný, Mišta - Turek, Ganobjak (64. Machala), Slanař, Bláha (83. Hejkal) - Adam, Provazník (77. T. Teplan). Nejlepší hráči: Veselý, Holý, R. Sklenář.