V dalším derby si rozdělili body fotbalisté Havlíčkovy Borové a Habrů.

G. JENÍKOV – CHOTĚBOŘ B
nedohráno

V 10. minutě chotěbořskému Šimonovi zapadl jazyk. Po ošetření na trávníku byl vrtulníkem převezen do nemocnice. Utkání bylo odloženo.

„Nebyl to hezký pohled na chrčícího sportovce, který nemohl dýchat. Spolu s Fendrychem jsme mu jazyk vytáhli a potom již vrtulník dopravil hráče do nemocnice. Šimon měl vysoký tlak, což mohla být příčina náhlého kolapsu,“ osvětlil situaci chotěbořský trenér David Konečný.

Jan Šimon, jednatřicetiletý chotěbořský fotbalista, zřejmě zůstane několik dní v nemocnici na vyšetření, ještě v neděli večer s ním hráči prostřednitvím SMS.

TIS – ČERNOVICE 2:4

Domácí zahájili náporem a již ve 2. minutě se podařilo Krajíčkovi dostat spoluhráče do vedení – 1:0. Potom prověřil hostujícího brankáře ostrou střelou Koudelka. Hosté však již v 9. minutě po zaváhání obrany srovnali na 1:1. Převaha Tisu však pokračovala, ve 20. minutě se ocitl Miřátský sám před gólmanem, ale nedokázal si úspěšně poradit. Hra se vyrovnala a Černovice těžily z chyb domácích fotbalistů, jednu z nich využil ve 27. minutě Scheufler – 1:2, o dvě minuty později si dal Pipek vlastence na 1:3.
Po pauze byl Tis opět aktivnější a naděje svitla šest minut před koncem. Nejdříve Krajíček nedal penaltu, při dorážce se však Valenta již nemýlil - 2:3. Štěstí se přiklonilo k hostům, když až v poslední minutě Ševčík pojistil tříbodový zisk.
Góly: 2. Krajíček, 84. Valenta – 9. a 90. Ševčík, 27. Scheufler, 29. vlastní. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Tis: Havel – Kučera, Halama, Rosecký, Marek Kozlík – Koudelka, Miloslav Kozlík, Pipek (62. Valenta), Krajíček – Miřátský (60. Veselý), Novotný (60. Vacek).

KOSTELEC – ŽDÍREC B 0:3
První půlka nabídla vyrovnanou partii i několik slibných příležitostí, které ale ani jeden z hráčů do gólového efektu nedovedl. Hned v první minutě druhého dějství se už skóre měnilo. Chybu kosteleckých obránců potrestal Jiří Matějka. Domácí gól nabudil, ale na jejich kopačky se s přibývajícím časem vkrádala nervozita a nepřesnost, z čehož vyplynuly i další dva góly ždírecké rezervy. Radoval se z nich střídající Zrzavý.
Góly: 46. Jiří Matějka, 84. a 87. Zrzavý. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas 0:0. Ždírec B: Vašíček - Doležal, Havelka, Plíšek, Kučera – Jan Matějka, Pleva, Jiří Matějka, Klement - Ptáčník, Veselský. (Souček, Málek, Zrzavý).

KOŽLÍ – LÍPA 4:1
V prvním poločase měli mírnou převahu domácí fotbalisté, ale z několika nebezpečných situací se prosadili pouze jednou. V 38. minutě se v závaru nejlépe zorientoval Pešek a dorážkou otevřel skóre.
Druhý poločas byl hodně nervozní, Lípa srovnala po chybě Blažejovského na 1:1, když se trefil Miklis. V zápětí však z rychlého protiútoku dostal domácí znovu do vedení Mikula. Poté se Lípa snažila o vyrovnání, domácí čekali na brejky, z kterých dvěma zásahy potvrdili vítězství.
Góly: 58. a 90. Mikula, 38. Pešek, 88. Trpišovský – 56. Miklis. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 2:5. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Kožlí: Dočkal – Hoffmann, Pešek, Vladyka, Plesl – Radoš, Boček (75. Adamovský), Kopic (82. Fotr), Mikula – Blažejovský, Trpišovský. Lípa: Exner – Böhm, M. Prokš, Prostřední, Souček, bláha, Mareš, Bouda (30. Kříž), J. Prokš, Miklis, Kocman (61. Šimek).

H. BOROVÁ – HABRY 1:1
Než se domácí rozkoukali, jejich gólman již ve 2. minutě lovil míč ze sítě po trestném kopu Korela. Potom se však nadechli k půlhodinovému náporu, dvakrát Blažek a jednou Veselý však v gólovkách ztroskotali na vynikajícím Valovi v brance. Hosté se do přestávky dostali k ohrožení borovské branky pouze jednou.
Po přestávce se opět většinou hrálo na borovské polovině, výsledkem byla však pouze serie rohů. Blízko gólu byli Šrámek s Chlubnou, haberský gólman však místy čaroval. Až pět minut před koncem utekl Veselý a jeho prudký centr usměrnil Blažek placírkou pod břevno.
Góly: 85. Blažek – 2. Korel. Royhodčí: Janko. ŽK: 1:5. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Havlíčkova Borová: P. Veselý (46. Lupták) – Janáček (46. Tonar), Klement, Blažek, Frühbauer - Kučera, Chlubna, J. Veselý, P. Veselý – Němec, Šrámek. Habry: Vala – Vavřička, Janouch, Doležal, M. Toma – Moravec (81. Štrobl), Michal, Kudláček (89. Havlas), Korel – Hájek, Kvanka (85. Zunt).