Obrana Borové znovu neinkasovala

Havlíčkobrodsko – Podzimní kapitola se uzavřela i v I. B třídě ve skupině A. Týmy měly na programu dohrávku 11. kola, které bylo před časem kvůli sněhové nadílce odloženo.

10.11.2009

Fotbalisté Tisu (v zeleném) sice prohrávali na hřišti v Golčově Jeníkově 2:1, ale v samém závěru dokázali nepříznivý vývoj otočit. V 86. minutě vyrovnal Krajíček a v poslední minutě stanovil konečný výsledek na 2:3 Kozlík z penalty. Foto: Ivo Havlík

Tým Havlíčkovy Borové i v dohrávce dokázal prodloužit v Kožlí neuvěřitelnou sérii bez inkasovaného gólu, která už čítá 738 minut. Obrat se povedl v závěru zápasu Tisu, který vyhrál v Golčově Jeníkově 3:2.

ŽDÍREC B – H. CEREKEV 4:1
Ždírecká rezerva byla posílená o Vašíčka, Sobotku, Horáčka a Koloucha měla raketový nástup. Hned ve 2. minutě se trefil do šibenice mladík Novotný a v 5. minutě s přehledem placírkou rozvlnil síť zkušený Jiří Matějka – 2:0. Příkladně bojující hosté však nesložili zbraně a v poli vyrovnali krok, se střelami z dálky si Vašíček bez problémů poradil. Až v závěru poločasu se podruhé prosadil hlavou Matějka na 3:0.
Nadále se však i na těžkém terénu hrál pohledný fotbal, i když se gólové příležitosti tolik nerodily. Úspěšný byl až deset minut před koncem Sobotka po předchozí rychlé akci Máši. Hosté potom zaslouženě vstřelili čestný úspěch.
Góly: 5. a 44. Jiří Matějka, 2. Novotný, 80. Sobotka – 82. Zelenka. Rozhodčí: Fottr. ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas 3:0. Ždírec B: Vašíček – Polanský, Havelka, Sobotka, Pleva – Horáček, Jiří Matějka, Novotný, Máša (80. Sklenář) – Kolouch (85. Bílek), Zrzavý (59. Málek).

CHOTĚBOŘ B – BUDÍKOV 0:0
Poslední fotbal sezony rozhodně na kráse mnoho nepobral, bojovalo se většinu ve středu pole, gólových příležitostí bylo jako šafránu. V 10. minutě rozhodčí odpustil hostům pokutový kop. Hosté podřídili vše taktice, aby uhráli bod a to se jim podařilo. Domácím až příliš citelně chyběl zkušený Bílek, který obvykle dirigoval hru a střílel i rozhodující góly.
Po hodině hry byl nejblíže gólu domácí Kníže, z gólové pozice však vypálil nad. Z domácího celku se líbil záložník Čáp, své si uhrál Pfeffer, z mužstva hostů nejvíce zlobil rychlonohý Kavka.
Rozhodčí: Soukup. ŽK: 0:3. Chotěboř B: Křivský – Vajrych, Málek, Neuwirt, Češík (48. Le Ahn) – Pfeffer, Langer, Čáp (65. Krédl) Novák – Kníže (60. Vrána), Hlaváček.

KOŽLÍ – H. BOROVÁ 0:2
Spanilá jízda borovských fotbalistů pokračuje, další skalp získali na koželském hřišti. Do přestávky to byl vyrovnaný boj bez vzrušujících momentů, hrálo se většinou ve středu hřiště.
Rovněž druhý poločas měl podobný průběh, až v poslední čtvrthodince padly obě branky. Nejdříve po sérii rohových kopů zahrál domácí Radoš v tísni na brankové čáře rukou, uviděl červenou kartu a nařízenou penaltu proměnil Šrámek. Domácí ve snaze rychle vyrovnat otevřeli hru, čtyři minuty před koncem však kapitán hostů Hošák po chybě koželské obrany včetně gólmana rozhodl, že tři body si odveze Borová. „Utkání by slušela remíza, prohráli jsme ho zbytečnými vlastními chybami,“ zlobil se domácí kouč Miloslav Čivrný.
Góly: 76. Šrámek (PK), 86. Hošák. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Kožlí: Dočkal – D. Blažejovský (55. Boček), Pešek, Brzoň, Plesl – Radoš, Vosyka, Lebruška, Mikula (68. Hoffmann) - P. Blažejovský, Trpiškovský. Havlíčkova Borová: P. Veselý – Klement (80. Janáček), Frühbauer, Blažek, Hošák – Kučera, Chlubna, J. Veselý, P. Veselý (88. Brukner) – Němec, Šrámek.

HABRY – KAMENICE 2:1
Do přestávky to byla rozháraná hra bez gólových příležitostí. Až v 39. minutě byl faulován Stránský a penaltu tentýž hráč bezpečně proměnil – 1:0.
Druhý poločas přinesl oživení. Hosté se dostávali do tlaku, v 54. minutě domácí Janouch vykopával míč z brankové čáry. Domácí hrozili z brejků, zejména Kudláček a Toma. Deset minut před koncem fauloval Janouch a Zahradník z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. Dvě minuty před koncem po odkopu zachytil Kudláček na polovině hřiště míč, obešel tři hráče a dal rozhodující gól na 2:1. Těsně před koncem po strkanici uviděli červenou domácí Stránský a kamenický Kušta.
Góly: 39. Stránský (PK), 89. Kudláček – 73. Zahradník (PK). Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 3:2. ČK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Habry: Vala – Vavřička, Janouch, Doležal, M. Toma – Korel (79. Moravec), Kvanka, Stránský, Michal – Kudláček, J. Toma.

G. JENÍKOV – TIS 2:3
Domácí začali aktivně a hned ve 2. minutě utkání protlačil míč za záda hostujícího gólmana Petr. Tisu se ale podařilo do přestávky srovnat, po kombinační akci se prosadil Veselý.
Jeníkov šel však opět do vedení, na 2:1 upravil po standardní situaci hlavou Rokos. Tis ale nesložil zbraně a v hektickém závěru nejprve srovnal Krajíček a obrat dokonal v poslední minutě zápasu Kozlík.
Góly: 2. Petr, 60. Rokos - 23. Veselý, 86. Krajíček, 90. Kozlík (PK). Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Golčův Jeníkov: Klíma – Fendrych, Vrdský, Piskač (20. Spěvák), Liška – Kubeš, Koten, Hortenský, Šulc – Petr, Rokos. Tis: Chudoba – Kozlík, Kučera, Halama, Zadina – Rosecký, Benák, Blažek – Miřátský, Krajíček, Veselý (Vala, Novotný).