První skupina bude na jaře bojovat o postup do vyšší soutěže do I. A třídy, druhá početnější skupinka je namočena v sestupových vodách a na jaře týmy čeká těžký boj o přežití v soutěži. Na samém chvostu I. B třídy je hned čtveřice týmů z okresu (Kožlí, Chotěboř B, Golčův Jeníkov a Lípa) a ani pátý Tis a osmý Ždírec B nebudou mít klidný zimní spánek, rozdíl mezi Tisem a dvanáctou Chotěboří B jsou totiž pouhé čtyři body.

2. HAVLÍČKOVA BOROVÁ
(skóre 34:13, 26 bodů)
Tým z Havlíčkovy Borové se rozjížděl trochu pomaleji. Na začátku podzimu to rozhodně nevypadalo, že by tento tým mohl atakovat nejvyšší příčky v I. B třídě. Hned v úvodním kole totiž Borová prohrála v Horní Cerekvi 6:3. Závěr jara však borovské fotbalisty zastihl ve výtečné formě, tým se může pyšnit zejména výbornou defenzivní činností, vždyť i s nastavením borovská obrana neinkasovala gól 740 minut! Pokud jim forma vydrží i na jaře, mohou v Havlíčkově Borové vyhlížet I. A třídu, šance rozhodně není nereálná.

3. HABRY
(skóre 35:24, 23 bodů)
Trenér Jiří Černý po loňském pádu z vyšší soutěže prohlásil, že tým čeká generační obměna. Návrat do I. A třídy není pro tým prioritou, přesto celek naznačil, že bude patřit ke špičce soutěže. Habry se opírají zejména o výkony v domácím prostředí, v tomto směru jim patří první příčka, našly jen jednoho přemožitele – v pátém kole nestačily na domácím trávníku na Kožlí (1:2), zbylých šest duelů ale vyhrály. Také Habry mohou klidně pomýšlet na atak postupu.

5. TIS
(skóre 22:17, 19 bodů)
Ambiciózní celek, který před sezonou asi nejvíce posílil, zatím nenaplňuje potenciál. Svěřenci trenéra Jaroslav Holcmana byli pasováni na jednoho z favoritů soutěže, v průběhu podzimu však přišlo vystřízlivění. Zpátky na zem je posadil zápas 4. kola, kdy doma podlehli Bedřichovu, po tragickém prvním poločase, vysoko 3:8. Potom se Tis čtyři zápasy hledal, v závěru podzimu však začal mít tým opět grády. Pokud bude Tis stejně úspěšný jako na podzim, sestupové boje se ho týkat nebudou. Na zamíchání postupovými kartami to také ovšem nevypadá, vše bude záležet na vstupu do jarní části sezony.

8. ŽDÍREC B
(skóre 20:28, 17 bodů)
Nováček soutěže se pohybuje v klidném středu tabulky, jeho výkonnost a výsledky tomu i odpovídají. Pokud ve stabilních výkonech bude rezerva Dekory pokračovat i na jaře, o setrvání v soutěži se nemusí strachovat. Jedinými výpadky ždíreckých hráčů byly vysoké domácí prohry s Havlíčkovou Borovou 0:5 a Bedřichovem 0:4.

11. KOŽLÍ
(skóre 20:28, 16 bodů)
Kožlí nevstoupilo do soutěže ideálně a první dva zápasy prohrály, potom se ale zvedlo, sedm kol za sebou bodovalo, stoupalo tabulkou vzhůru. Závěr soutěže ale Kožlí znovu nevyšel a rázem je zamotáno ve spletité hře o záchranu. Na poslední celek má sice náskok devíti bodů a předposlední Golčův Jeníkov pěti, ale na jaře na Kožlí čeká boj o setrvání v soutěži.

12. CHOTĚBOŘ B
(skóre 20:20, 15 bodů)
Loni atakovala chotěbořská rezerva v soutěži nejvyšší příčky, letošní podzim se tým pohybuje ale na hraně sestupu. Tým hodně poznamenal kolaps Jana Šimona přímo na hřišti při zápase s Golčovým Jeníkovem. Celek to poznamenalo možná víc, než sami hráči čekali, protože od té doby získala Chotěboř B tři body jen jednou. Na jaře čekají na tým záchranářské práce.

13. GOLČŮV JENÍKOV
(skóre 20:44, 11 bodů)
Fotbalisté Golčova Jeníkova už v loňské sezoně bojovali o záchranu, letos tomu není jinak. Tým sráží zejména bídná bilance na hřištích soupeřů, kde ani v jednom ze sedmi případů neuhráli Jeníkovští ani bod. Tým se navíc nevyhnul v některých zápasech velkého množství branek, hned ve třech případech inkasoval šest a více branek.

14. LÍPA
(skóre 14:45, 7 bodů)
Lípa pokračuje ve šlépějích z loňského jara, kdy se tým málem strachoval o záchranu. Letos má zatím vizitku nejhoršího celku soutěže, lipští fotbalisté dokázali jen dvakrát vyhrát a jednou remizovat. Asi největší oporou jim je domácí prostředí, v něm získali obě výhry, venku uhrál tým pouhý bod. Na Lípu tak na jaře čeká největší kus práce, pokud se bude chtít v soutěži udržet.