Čtyřiapadesatiletý kouč má tedy jen něco málo přes týden, aby poznal nové prostředí a hráče před startem jarních bojů v krajském přeboru. „Ždírec mě minulý týden oslovil s tím, že odvolali trenéra. Dostal jsem od nich nabídku a po dvou dnech rozmýšlení jsem ji přijal,“ upřesnil Čivrný.

Brodský trenér, který na podzim vedl bétřídní Kožlí, vedl v pátek tým v generálce na jaro. „Musím tým pořádně poznat, jakžtakž znám asi jen dva nebo tři hráče. Ale mám na to týden, abych se s nimi detailně seznámil,“ uvedl Čivrný.

Ždírec po podzimu okupuje čtvrtou příčku v krajském přeboru, na slušné výsledky v první části sezony by chtěl nový kouč navázat. „Hlavně musíme vyhrávat doma. Chtěl bych také zapracovat kmenové ždírecké hráče, proto budu bedlivě sledovat i béčko a dorost,“ tvrdí novopečený kouč Dekory.

Jeho poslední štací bylo Kožlí, i proto pro něj nemuselo být rozhodování o změně angažmá jednoduché. „Jenže v Kožlí jsem neměl přes zimu koho trénovat, nebylo s kým pracovat. Poté, co jsem se rozhodl ždíreckou nabídku přijmout, oznámil jsem to i v Kožlí,“ objasnil Čivrný.