Marek Štukhejl u týmu končí! Mladého ambiciozního kouče u kormidla ždírecké Dekory vystřídal Miloslav Čivrný, který na podzim vedl fotbalisty Kožlí v I. B třídě.

Čivrný má za sebou řadu trenérských zkušeností, v minulosti vedl mládež v Havlíčkově Brodě i Jihlavě, v dospělých soutěžích vedl Věžnici, Ledeč a Kožlí, chvíli působil i v nejvyšší krajské soutěži, před několika lety totiž část podzimu vedl Havlíčkův Brod.

Nepovedená zimní příprava

Krok vedení Dekory je o to překvapivější, že už za týden začínají fotbalové soutěže. „Tým potřeboval nový impuls. Mančaftu se nedařilo v přípravě. Byl na nás vyvíjen tlak zvenčí, proto jsme se k tomuto kroku odhodlali. Víme, že je to riskantní necelé dva týdny před startem mistrovských bojů odvolat trenéra, ale věříme, že nový trenér se s tím vypořádá,“ uvedl předseda SK Dekora Jan Hülle.

Štukhejl působil u ždíreckého A-týmu v pozici hlavního kouče rok. Během minulé zimní přípravy převzal celek po Richardu Zemanovi. „Marku Štukhejlovi musíme poděkovat za dobrou práci, čtvrté místo v přeboru je jeho vizitkou. Neodvolali jsme ho kvůli tomu, že by jeho odbornost byla špatná, museli jsme však řešit určité věci, které nebyly dobré. Tým v přípravě nehrál podle očekávání,“ tvrdí Hülle.

Ždírec v přípravě na nový ročník několikrát propadl, se Žďárem prohrál 8:1, s AFK Chrudim dokonce 11:0. „Po korekních jednání jsme se dohodli na oboustranném ukončení smlouvy. Novým trenérem se stal od úterý 16. března Miloslav Čivrný, asistentem bude Miroslav Plíšek,“ uzavřel Hülle.