Vedení jeho konec vysvětlilo tím, že tým měl neuspokojivé výsledky v přípravě a byl na ně vyvíjen tlak i zvenčí. „Mé odvolání beru jako holý fakt, se kterým se musím srovnat,“ tvrdí odvolaný ždírecký kouč. „Není to pro mě lehké, protože mi na fotbale ve Ždírci vždy hodně záleželo a snažil jsem se pro něj odvést vždy to nejlepší,“ dodal jedním dechem.

Tým ovšem v přípravě neklapal podle představ vedení, Dekora totiž v přátelských zápasech dostala několikrát pořádně „na frak“. „Bohužel stav ždíreckého fotbalu je krizový. Není to nejen po ekonomické stránce, ale i po sportovní. Je třeba dělat správné kroky, které by vedly ke stabilizaci klubu po ekonomické i sportovní stránce. Místo toho jsem se však dočkal pouze odvolání,“ hořce se usmívá Štukhejl.

V čem spatřuje důvod svého konce samotný trenér? „Vedení mi odůvodnilo odvolání, že je to kvůli neuspokojivým výsledkům v zimní přípravě, aniž by se někdo z nich pídil, co je příčinou. To by se ve správně fungujícím klubu nestalo,“ říká nyní už bývalý kouč Dekory. „Na závěr bych však chtěl poděkovat hráčům za spolupráci. Obohatili mě o spoustu cenných zkušeností,“ uzavřel Štukhejl.