Utkají se totiž první dva celky soutěže. Navíc, pokud by Havlíčkova Borová na domácím trávníku nad Bedřichovem zvítězila, mohla by jít na první místo. Jenže ani celek z Jihlavska nechce prodat kůži lacino. Oba týmy si před zápasem věří, oba chtějí naplno bodovat.

Zápas Havlíčkova Borová – Bedřichov je víkendovým šlágrem I. B třídy, navíc se utkají týmy s nejlepšími útoky i obranami, proto se diváci mají na co těšit. Utkání se hraje v neděli v 15.30.

S otevřeným hledím

V Borové jsou i díky výrokům hostujícího kouče na zápas řádně nažhaveni. „Určitě budeme hrát na vítězství. Rádi bychom se na soupeře v tabulce dotáhli, navíc by v náš prospěch mohly hrát vzájemné zápasy. Prakticky celý týden se o tom v šatně bavíme,“ prozradil obránce borovského týmu Jakub Janáček.

Bedřichovu před zápasem rozhodně nechybí sebevědomí. „Nebereme to jako rozhodující zápas. Doma jsme sice s Borovou remizovali, ale hráli jsme bez pěti hráčů základní sestavy. Nemyslím si, že by nám dělali problémy,“ hlásí trenér Bedřichova Luboš Lacina. „Určitě je to fotbalově nejlepší soupeř. Bude to atraktivní zápas. Jdeme do něj ovšem s otevřeným hledím. Rádi bychom ten bod od nich potvrdili,“ reaguje Janáček.

Otazník visí nad střelcem Blažkem

Nedělní duel bude zápasem o průběžné vedení v soutěži. Druhá Borová má náskok před třetími Habry pěti bodů, první Bedřichov má ještě o tři body více. „Bodový zisk by nám v boji o čelo soutěže hodně pomohl. Víme, že pronásledovatelé mají těžký los, proto bychom se mohli utrhnout,“ hlásí borovský obránce.

Sebevědomí Bedřichova mohlo nahlodat před víkendovým šlágrem domácí prohra z minulého kola s Kožlím (1:2). Naopak Borová v jarní premiéře vyhrála v Budíkově 4:2. „Sice jsme přišli o neprůstřelnost, ale na výkon z prvního poločasu bychom rádi navázali i nyní,“ předesílá zadák Havlíčkovy Borové.

Domácí fotbalisté možná do zápasu vyrukují bez kanonýra Miroslava Blažka. „Uvidíme, jak vypadá jeho poraněný kotník z minulého zápasu,“ uzavírá Janáček.