Na umělé trávě Na Losích mělo střetnutí pro starší dorostence brodského Slovanu, kteří bojují o záchranu v soutěži, velký význam. Domácí nakonec splnili nesnadný úkol a ziskem tří bodů se posunuli do středu tabulky. Vysokou výhru zaznamenali i jejich mladší kolegové.

MS divize dorostu - starší
H. BROD – BYSTRC 1:0

Hned z počátku měli domácí štěstí, když střelu bystrckého Valy zastavilo břevno. Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných, blíže gólu měli domácí. Ve 22. minutě utekl po pravém křídle Sůva, nacentroval na malé vápno nabíhajícímu Adamovi, tomu však míč od nohy odskočil. Pět minut před změnou stran hasil hrozící požár perfektním zásahem Gramer. Potom však měl šanci Slovan, Kuncova střela z vápna však neměla potřebnou razanci.

I po změně stran se hrálo opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, domácí se však dostávali postupně do tlaku. Nejdříve gólový centr Petříka sebral z hlavy Hübnera bystrcký gólman. Po hodině hry však konečně udeřilo. Po levém křídle zasprintoval Hübner a jeho přízemní centr dopíchl Petřík do sítě - 1:0. Od té chvíle již byli domácí na koni. Nejdříve Petříkova hlavička šla těsně nad břevno, potom nadějnou střelu Sůvy včas zablokoval obránce. Bystrc zahrozila až deset minut před koncem, křižná střela Zkoumala však minula obě tyče.

„Kluci si po bojovném výkonu důležitou výhru zasloužili. Opět se vedlo středopolaři Sůvovi a útočníku Petříkovi,“ prohlásil brodský kouč Ondřej Pavlas.
Gól: 60. Petřík. Rozhodčí: Petr. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Havlíčkův Brod: Soukal – Gramer, Šíma, Beránek (79. Kafka, Havel – Klement, Sůva, Kunc, Hubner (76. Polívka) – Adam (46. Báča), Petřík (88. Jakeš).

MS divize dorostu - mladší
H. BROD – BYSTRC 5:1

Domácím se podařil fantastický nástup, za čtvrthodinku vedli 4:0, když dvakrát se trefili Krejdl a Klement. Nápor Slovanu pokračoval. Po půlhodince však přišla sprcha, po chybné rozehrávce Bystrc snížila na 4:1, ale těsně před poločasem dal Berky z penalty pátou branku.
Po změně stran domácí pod dojmem náskoku přece jenom zvolnili tempo, hra se vyrovnala, skóre se ale už neměnilo.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, což se stoprocentně povedlo. Kluci dobře kombinovali, dařil se rychlý přechod do útoku, z čehož pramenily i branky,“ usmíval se spokojený trenér brodského Slovanu Stanislav Duben.

Góly Havlíčkova Brodu: Krejdl 2, Klement 2, Berky (PK). Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 5:1. Havlíčkův Brod: Svoboda – Pazderka, Šíma, Horn, Špinar – Jelínek, Staněk, Gramer, Berky (73. Žáček) – Krejdl, Klement (41. Meloun).