Zatímco brodský Slovan si během jarních bojů připsal plný bodový zisk, ždírecká Dekora hodně tápe, nezískala ani bod a navíc vstřelila jediný gól oproti devíti inkasovaným. Ze stereotypu se trochu vymyká třetí do party – Herálec. Ten ve třech odehraných kolech sice dvakrát prohrál, ale v posledním utkání dokázal ukořistit tři body na hřišti třebíčské juniorky. Zdá se, že jde tedy zlatou střední cestou.

Změní se rozložení sil po víkendu? Brodský Slovan na domácím trávníku hostí béčko Třebíče, které nemá zrovna optimální formu. Sice v úvodním kole porazila beznadějně poslední Moravské Budějovice, ale další dva zápasy nezvládla. Naproti tomu Slovan je ve formě, oba zápasy, které hrál, vyhrál. Sice jen o jediný gól, ale s čistým kontem. Doma si poradil i se vždy nebezpečnou Bystřicí.

Alespoň penalty musí proměňovat

Od brodských fotbalistů se dnes čeká další plný bodový import na konto, čímž by mohli atakovat druhou příčku v tabulce. „Opět by na soupeře měla platit naše aktivní hra. Stoprocentně chceme pokračovat v sérii a vyhrát další zápas,“ hlásí před dnešním duelem trenér brodského Slovanu Zdeněk Jungvirt. „Samozřejmě zároveň chceme hrát atraktivně pro diváky,“ dodává.

Slovan minulý zápas vyhrál jen 1:0, ale v utkání zahodil hned dva pokutové kopy. „Snad se v tomto směru zlepšíme, alespoň ty penalty bychom dávat měli,“ usmíval se Jungvirt. „Každopádně koncovka není ideální. V obou zápasech jsme si vytvářeli šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. Koncovku potřebujeme zlepšit a i intenzivně na ní pracujeme, zaměřujeme se na ni,“ tvrdí šéf brodské lavičky.

Špatná produktivita

Ždírecká Dekora absolvuje anglický týden, zatím ovšem marně vzpomíná na zašlou podzimní slávu a tabulkou se propadá níž a níž. Týmu zatím nepomohla ani výměna trenéra těsně před startem jarních bojů. Naopak. Ždírec má bilanci tří porážek a skóre 1:9.

Vylepšit bilanci by Dekora mohla v zítřejším duelu, jenže opět přivítá tým z čela tabulky Bystřici. „Zatím bych o nějaké krizi nemluvil, i když se to s týmem táhne už delší dobu. Jednou jste nahoře jednou dole. Ale je fakt, že hrajeme bez tří klíčových hráčů. Bohužel ani v neděli to nebude lepší, budeme se muset obejít bez pětice hráčů základní sesetavy,“ jen krčí rameny ždírecký trenér Miloslav Čivrný.

„Ale i v oslabené sestavě se budeme snažit o co nejlepší výkon, budeme chtít vyhrát,“ hlásí odhodlaně Čivrný. „Musíme se zlepšit především v koncovce. Máme poměrně dost šancí, ale jsme málo produktivní,“ uvědomuje si nejvyšší muž lavičky Dekory.

Herálec chystá na lídra překvapení

Cíl Herálce je jasný – záchrana. Zatím se vše pro něj vyvíjí slušně, ale i on by rád navázal, na loňskou parádní jarní jízdu, kdy patřil k jednomu z největších překvapení soutěže. „Jenže letos jsme přes zimu tolik netrénovali jako loni,“ upozorňoval už před startem soutěže hrající trenér Heráleckých Petr Kuchta mladší.

Na Herálec čeká o víkendu nejtěžší soupeř, doma hostí suveréna krajského přeboru – Vrchovinu. „Bude to těžké utkání, ale pokusíme se je potrápit. Nám se ovšem proti lepším soupeřům hraje líp. Rozhodně nemáme z lídra tabulky strach, v podstatě můžeme jen překvapit,“ hlásí herálecký kouč.

Herálec se opírá o hru starých ostřílených harcovníků, proto by mladý vrchovinský tým mohl dělat domácím určité problémy. „Určitě z nich máme respekt, ale jsme dost ostřílení na to, aby se nám nerozklepali kolena. Navíc jsme na ně nachystaní. Pro soupeře máme připraveno i menší překvapení,“ usmívá se Kuchta.