Starší dorostenci podle očekávání silnému soupeři podlehli, mladší po vyrovnaném boji prohráli až v samém závěru zápasu.

Divize starší dorost
TŘEBÍČ – H. BROD 4:0

Hosté přijeli bez klíčových hráčů Adama, Hübnera a Soukala, kteří pomáhali v A a B týmu, a tak domácí mohli snadno splnit úlohu vysokého favorita. Svůj tlak hned od začátku střetnutí vyjádřili až v 18. minutě vedoucím gólem a když hned o minutu později přidali druhý, bylo prakticky rozhodnuto. Třebíč potom zvolnila tempo, do gólové šance však soupeře z Losů nepustila.
I po změně stran měli domácí navrch, ale průběh již nebyl tak jednoznačný. Brodský Bača se dokonce dvakrát ocitl sám před třebíčským gólmanem, chybělo však pohotové zakončení. Horáci potom zvýšili až na 4:0 a v pohodě dotáhli utkání do vítězného konce. „Z našich chlapců se tentokráte nikomu nepodařilo dostat se nad průměr, soupeř byl herně i technicky lepší,“ uznal šéf brodské lavičky Ondřej Pavlas.
Havlíčkův Brod: Rajdl – Havel, Grammer, Jakeš, Klement (46. Kafka)- Beránek (80. Šíma), Kunc, Sůva, Polívka – Petřík, Báča. Rozhodčí: Beneš. Poločas: 2:0.

Divize mladší dorost
TŘEBÍČ – H. BROD 3:2

Úvodní tlak hosté přestáli a pustili se sami do útočení. Snaha jim přinesla ve 20. minutě vedoucí branku z kopačky Šímy, domácí se již do gólové šance nedostali a vyrovnali až v samém závěru poločasu gólem z pokutového kopu, když sudí přehlédli předcházející postavení mimo hru. Po přestávce se čekal tlak Třebíče, iniciativnější však byl překvapivě Slovan. Po hodině hry Toula vysunul Krejdla, který přeloboval gólmana na 1:2.
Třebíč ale hned po minutě srovnala, a definitivní rozuzlení přišlo až pět minut před koncem, kdy jinak výborně chytající Svoboda podběhl centrovaný míč, který domácí dopravili do branky. Brodští chlapci odvedli to, co je v jejich možnostech, nejvíce se dařilo Horákovi na postu stopéra a Špinarovi na kraji zálohy.
V sobotu mají chlapci Slovanu výhodu domácího prostředí Na Losích, kde od 10.15 nastoupí starší a od 12.30 hodin mladší dorostenci proti Pelhřimovu.
Branky: Šíma, Krejdl. Rozhodčí: Šetek. Poločas 1:1. Havlíčkův Brod: Svoboda – Pazderka, Šíma, Horák (41.Toula), Meloun - Špiňar, Staněk, Gramer, Berky– Krejdl, Klement.

(sal)