„Derby, na které jsem se jako trenér těšil. Myslel jsem ,že domácí Světlá předvede útočnou smršť, ale naše obrana podala kompaktní výkon. Utkání skončilo pro divákyfiaskem,“ konstatoval trenér Ledče Kouba. Nemastná, neslaná hra se spoustou nepřesností na obou stranách nedokázala diváky nadchnout. Hrálo se oboustranně tvrdě, na čemž se shodli trenéři obou týmů.

„Největší práce pro rozhodčí bylo správně odhadnout, kdy světelští hráči byli faulováni, nebo kdy předvádějí divadelní frašku,“ zlobí se šéf ledečského mužstva. Jeho kolega na lavičce domácích vzápětí kontruje: „Karty byly zbytečné, ale zasloužené,“ tvrdí Polák. Protože hlavní rozhodčí nasadil od začátku utkání přísné měřítko, někteří hráči vzhledem k důležitosti utkání neudrželi své emoce a nechali se zbytečně vylučovat.

“Útočníci nedostávali pořádné přihrávky. Nedařila se nám vůbec hra po křídlech, ale na druhou stranu mě Ledeč ničím nepřekvapila,“ doplnil šéf domácí lavičky.

„Když k tomu připočtu zraněného Hoffmana a Slavětínského, kteří utkání nedohráli, tak je to pro nás hodně drahý bod. I trenér Světlé počítal ztráty. Karel a Rezek totiž nastoupili se sebezapřením a Valenta nedohrál. Derby utkání proto moc pohledného fotbalu nepřineslo.

Pohled překvapil

Pohledští fotbalisté zaskočili domácí Chotěboř tím, že hráli od počátku na tři útočníky. „Chtěli jsme tak soupeře překvapit,“ řekl trenér hostí Pokorný, a to se nám od počátku utkání podařilo. Svou trpělivou hrou odzadu čekali Pohledští na chyby domácích, které hned zkraje utkání potrestali brankou z ojedinělého brejku, kdy hostující Moučka přeloboval domácího gólmana Vykoukala. Tento gól se později ukázal jako rozhodující. Naštěstí pro domácí hosté další branky do poločasu nepřidali. Ve druhém poločase Chotěboř vyrovnala hru, ale v její hře chyběla střelba. Pohledští stáhli hru na dva útočníky, a již se tak často k soupeřově brance nedostávali.

„Protože obrana pracovala na výbornou, mohu být s výsledkem i předvedenou hrou spokojen, usmál se hostující trenér Pokorný.

To trenér domácích neskrýval po utkání velké zklamání. „Vlastní nemohoucností jsme se připravili o další body. Soupeř byl bojovný a asi si v tomto utkání zasloužil vyhrát,“ dodal Kolář.

Václav Beránek