Na vině byla důležitost zápasu a hlavně terén, jenž znesnadňoval kombinaci.

VRCHOVINA – HAVL. BROD 0:1

Oba týmy začaly opatrně, na nerovném hřišti vázla kombinace, a proto zajímavých okamžiků před oběma brankami bylo poskrovnu. Háněl sice už v 9. minutě po hlavičce rozvlnil síť, ale pro předchozí faul nebyl gól uznán. Domácí tým se do první velké šance dostal o deset minut později. Kapitán týmu Michal nesobecky přihrál lépe postavenému Kalichovi, ale ten potvrdil, že mezi kanonýry zrovna nepatří.

Na druhé straně P. Skryju, který nahradil na posledním předzápasovém tréninku zranivšího se Adamce, vystrašily dalekonosné pokusy Provazníka a Adama ve 22., respektive 27. minutě. Oba však skončily mimo. Po půlhodině se ještě dostal k zakončení K. Skalník, ale jeho střelu pozičně dobře postavený Rezničenko vyrazil na roh. Ve zbytku první poločasu stojí za zmínku už jen dvě žluté karty na každé straně, prakticky po identických zákrocích.

Gól však přišel hned po přestávce, a to do sítě Vrchoviny. Domácí obrana chybovala, toho dokonale střelou k tyči využil Adam, muž, na kterého své svěřence určitě trenér Zeman upozorňoval – 0:1.

„Na soupeře jsme se dobře připravili. Chtěli jsme hrát dlouhé míče na Romana Provazníka a Máru Adama, věřili jsme, že se do šance dostanou a jednu z nich promění,“ prozradil taktiku trenér Slovanu Zdeněk Neuvirt.

Hosté ožili a o tři minuty později měl P. Skryja u tyčky spoustu práce se střelou M. Mareše. Domácí se do tempa dostávali jen těžko, Slovan dobře bránil a jednoduchou hrou, při níž často vynechával hru zálohy, držel obranu Vrchoviny v ostražitosti. Lídr tabulky měl šanci na vyrovnání v 77. minutě. Po centru střídajícího Šustáčka chyběl však hlavičce Dobrovolného důraz. Poslední šanci na vyrovnání měli v 81. Minutě P. Smetana, jenže jeho koníček se mezi tyče nevešel, a pět minut před koncem Šustáček, jehož pokus těsně minul levou tyč Rezničenkovy svatyně.

„Soupeř podal kvalitní výkon a zaslouženě vyhrál. My jsme dnes neměli svůj den, nešly nám nohy, nešla hlava. Desetkrát v řadě jsme vyhráli, bylo jasné, že to nemůže trvat do nekonečna,“ uvedl trenér Vrchoviny Richard Zeman.

„Možná někdo bude říkat něco jiného, ale myslím si, že jsme byli o ten gól lepší,“ dodal Neuvirt.

Góly: 48. Adam. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (90. Hejakl). Poločas: 0:0. Vrchovina: Skryja – Škorpík, Polnický, P. Smetana, J. Skryja (80. Laštovička) – Kalich, Oros (46. Šustáček), L. Michal, K. Skalník – Dobrovolný, Zedníček. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Bláha, Háněl, Tůma, Hübner – V. Ganobjak (88. Machala), Slanař, M. Mareš, Turek – Adam (85. Hejkal), Provazník (90. Halamka). Nejlepší hráči: Šustáček – M. Mareš, Rezničenko.
Příští kolo: Velká Bíteš – Vrchovina, Ždírec n. D. - Třebíč B, Polná – Pacov, Mor. Budějovice – Okříšky, Stará Říše – Hartvíkovice, Herálec – Humpolec, Havl. Brod – Jemnicko, Jaroměřice n. R. - Bystřice n. P.