Ambicemi týmu před sezonou bylo hrát na špici I. A třídy, což se na podzim celkem podařilo splnit. Chotěboř přezimovala na sedmém místě tabulky a vedení týmu bylo s předvedenou hrou i přístupem hráčů spokojeno.

Týmu se nedařilo v koncovce

Ani zimní příprava nenasvědčovala tomu, že by na jaře měla přijít herní krize. Ovšem výkony chotěbořských fotbalistů v jarní části soutěže mají sestupnou tendenci. V úvodním jarním vystoupení sice uhráli bezbrankovou remízu na hřišti ve Světlé, poté však dvakrát prohráli. Domácí prohra s Pohledem byla poslední kapkou pro trenéra Petra Koláře, který se poté rozhodl na svou funkci rezignovat. Novým nástupcem se stal Turek, který již vedl tým ve Věžnici (Chotěboř vyhrála 1:0 – pozn. red.).

„Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl u týmu skončit, byla skutečnost, že se nám nedařilo naplňovat předsezónní očekávání. Rezignace se mi honila hlavou už delší dobu,“ uvedl odstoupivší trenér Kolář. „Petr Kolář už nám odchod od týmu naznačoval po zápase v Ledči, přemluvili jsme ho, aby zkusil ještě domácí zápas proti Pohledu. Znovu jsme však prohráli, což vyústilo v jeho rezignaci,“ upřesnil předseda chotěbořského fotbalového klubu Milan Málek.

Tým se také potýkal s velmi malou produktivitou. „Nedařilo se nám v koncovce, z čehož jsem byl hodně zklamaný,“ podotkl chotěbořský šéf lavičky.
Výsledky v přípravě vůbec nenasvědčovaly tomu, že by tým mohl mít na jaře problémy. Chotěboř totiž ani jednou neprohrála a dokázala porazit i týmy z krajského přeboru Ždírec a Humpolec. „Tým prošel velmi kvalitní zimní přípravou. Podle mého názoru kluci na špici tabulky I. A třídy mají potřebnou kvalitu, ale nedokázali to na jaře v mistrovských zápasech prodat,“ zamyslel se Kolář.

Nový trenér prostředí zná

Kolářovým nástupcem se stal Jiří Turek, který povede mužstvo společně s asistentem Petrem Žemličkou. „Nový trenér bude mít za úkol získat na jaře co nejvíce bodů, abychom po skončení soutěže figurovali na špici tabulky,“ nastínil úkoly nového trenéra Málek.

Proč padla volba právě na Jiřího Turka? „Zvolili jsme ho, protože je odchovancem chotěbořského fotbalu a prostředí tu dobře zná. V letošní sezoně navíc vedl chotěbořské dorostence,“ dodal na závěr Málek.

Václav Beránek