Na jaře je však všechno jinak, stal se malý zázrak. Po osmi letech se vrátil na post trenéra zkušený Petr Kuchta, pro něhož je lipský fotbal srdeční záležitostí a Lípa zahájila spanilou jízdu.

Po sérii čtyř zápasů, v nichž nepoznala hořkost porážky a  získala dvanáct bodů, se odpoutala od posledního místa a poskočila na desáté místo v tabulce.

Bude to utkání pravdy

Dnes od 17.30 hodin přivítají chotěbořští fotbalisté v odloženém utkání Sokol Lípu. Pro domácí to bude takové utkání pravdy, v němž chtějí přerušit lipskou jarní neporazitelnost.

Hosté také bojují o záchranu, v derby střetnutí však na chlapce čeká těžký úkol. Toho si je vědom i trenér Petr Kuchta, který zůstává oběma nohama na zemi. „Kluci na jaře ukázali, že jsou pravými bojovníky, kteří se hned tak nevzdají. V posledním zápase doma s Kožlí jsme měli štěstí, hosté byli fotbalovější, měli v poli navrch, ale rozhodující gól jsme inkasovali při vlastním náporu. Musíme se obejít bez dlouhodobě zraněného Boudy a pravděpodobně i bez kanonýra Hrdličky, který na jaře zatížil konto soupeřů šesti brankami. Očekávám vyrovnaný zápas, zisk bodu beru“, přiznal šéf lipské fotbalové lavičky.

„Pro oba soupeře je to důležité střetnutí, budeme kompletní, dva hráči nám pomohou z A týmu. Zatím se trápíme střelecky, musíme uhlídat zkušeného hráče Pavla Havla, který je dirigentem lipského kolektivu. Rozhodne bojovnost, možná i trocha sportovního štěstí. Chceme využít vlastního domácího prostředí k zisku tří bodů“, věří chotěbořský lodivod David Konečný.

Právě tento prestižní souboj dvou ohrožených týmů I. B třídy hodně napoví o možném setrvání obou mužstev v soutěži.

Alois Svoboda