Sem totiž zavítá mužstvo Lípy, která po zpackaném podzimu nabírá na jaře druhý dech. „V posledním zápase jsme sice prohráli na hřišti velmi silného celku Habrů 3:0, ale podle ohlasů vím, že tým nepodal vůbec špatný výkon a konečný výsledek byl pro nás až příliš krutý. Bohužel se nám nepodařilo proměnit žádné šance, což zřejmě o výsledku rozhodlo,“ zamyslel se obránce Havlíčkovy Borové Jakub Janáček.

Venkovní zaváhání by ruhý celek průběžné tabulky rád napravil už v dalším utkání, které sehraje na domácí půdě proti Lípě. Ta se na jaře před dnešní dohrávkou v Chotěboři dostala do skvělé formy a prozatím nepoznala hořkost porážky, ba ani remízy. Přesto by si domácí na svoje konto rádi připsali plný počet bodů.

„Věříme, že se nám podaří hosty i přes jejich dobrou formu porazit. Pokusíme se zahrát i dobrý fotbal, který by se mohl divákům líbit.

Naopak trenér hostujícího celku Petr Kuchta starší hýří optimismem. „Na horké půdě soupeře to nebude jednoduché, ale nemáme opravdu co ztratit. Přestože budu i nadále postrádat dva klíčové hráče základní sestavy, Hrdličku s Bouchnerem, můžeme jenom překvapit a minimálně bod si odvézt“, dodal na závěr šéf lipské lavičky.

(vbe)