Slovan se může pyšnit tím, že má za sebou sérii dvanácti zápasů za sebou, v níž pouze dvakrát remizoval a neokusil hořkost porážky. Navíc i v posledním kole získal Slovan skalp lídra tabulky – Vrchoviny. Bude i třináctka šťastná?

Trenér domácích Zdeněk Jungwirth má pochopitelně důvod ke spokojenosti nejen pro zatím úspěšné výsledky, ale proto, že se hráčům vyhýbají zranění.
„V sobotu nastoupíme kompletní, jenom nad startem Michala Mareše ( ten byl v posledním utkání s Vrchovinou nejlepším hráčem) visí otazník, neboť má stále ještě futsalové povinnosti, jinak vítěznou sestavu měnit nebudu“, říká brodský kouč.

Nátlakový fotbal

Vrchovina má stále dostačující náskok, aby krajský přebor vyhrála. Úkolem Slovanu je její úlohu co nejvíce znesnadnit. Výkonnost Jemnicka, které se pohybuje ve středu tabulky a nasbíralo již třicet bodů, patří rovněž k příjemným překvapením soutěže, ale v posledním kole hráči podlehli na domácí půdě dalšímu týmu z Havlíčkobrodska Herálci.

„Pokusíme se opět o celoplošný nátlakový fotbal, který by měl na soupeře platit. Hodně bude záležet na tom, jak se bude dařit hrotové dvojici Adam – Provazník, zda si do zápasu přinesou dobře seřízenou střeleckou mušku. „Nastoupíme v rozestavění 4-4-2, což se však pochopitelně může i změnit podle toho, jak se bude vyvíjet průběh střetnutí“, prozradil šéf fotbalové lavičky brodského Slovanu.

Na utkání, které začíná v 16.30 hodin, se těší nejen brodští fotbalisté, ale i jejich příznivci, kteři zaregistrovali zlepšenou výkonnost Slovanu a příjdou Na Losy v hojnějším počtu než v posledních zápasech. „Věřím, že se jim chlapci odmění dobrým výkonem a potvrdí jarní formu,dodal na závěr šéf brodského týmu Zdeněk Jungwirth.

Alois Svoboda