Podle odborníků je to těžší skupina, bodový účet Štoků to po podzimní části soutěže jen potvrdil. Tým přezimoval na 13. místě s pouhými šesti body a nelichotivým skóre 16:32. Jenže i ve skupině A bojovaly Štoky vloni o přežití. V neznámé soutěži si štočtí fotbalisté připsali za první polovinu soutěže jedno  vítězství a tři remízy.

V zimní přípravě již vedl mužstvo nový trenér Petr Lóži, který viděl podzimní neúspěchy v poměrně úzkém kádru, tvořeném především staršími hráči.

Teplo nesvědčilo

„Zkušenosti nám nechyběly, ale v domácím prostředí se k nám odvracela štěstěna zády,“ říká šéf týmu a zároveň s úsměvem dodává, že i teplo na začátku soutěže štockým starším hráčům příliš nesvědčilo. Na jaře tak čekal tým boj o záchranu.

První jarní kolo nedopadlo vůbec špatně. Svěřenci trenéra Lóžiho si přivezli nečekané tři body z Třeště a zdálo se, že jarní odvety budou zcela o něčem jiném. Jenže přišlo rychlé vystřízlivění v podobě tří porážek a mužstvo si přestalo věřit. Nečekaný export bodů ze Stonařova, kde zvítězilo přesvědčivě 3:0, sice dokázalo potvrdit hned v následujícím zápase s Křižanovem, ale to byla zatím poslední domácí výhra v této soutěži.

Tristní je především výkon doma, když tým dokázal zvítězit na jaře pouze jednou, zato soupeřům darovali štočtí fotbalisté luxusních dvanáct bodů v podobě čtyř porážek za sebou. Právě v těchto zápasech se muselo mužstvo navíc obejít bez svého distancovaného kanonýra Martina Bulanta, kterého se bohužel nepodařilo v těchto zápasech střelecky nahradit.

„Kluci se neustále tlačí dopředu a zapomínají na zadní vrátka,“ hořekoval lodivod štockých fotbalistů.

Kubík je příslibem

„Proto se snažíme zapojit mladé dorostence (Kubík, Stehlík, Lóži – pozn. autora), kteří do mužstva v posledních zápasech dobře zapadli, což platí zejména o ofenzivním záložníku Kubíkovi. Po poslední jasné výhře 6:0 v Šebkovicích, kdy nám vše střelecky vycházelo, se opět otevřela cesta k záchraně,“ je si vědom šéf štocké lavičky.

„V následujícím domácím zápase s Rantířovem budeme chtít navázat na dobrý výkon z posledního kola a dokázat tak věrným divákům, že si tuto soutěž zasloužíme hrát i příští rok,“ má jasno Lóži.