Touto myšlenkou se už nemusí zabývat fotbalisté Herálce, kteří o uplynulém víkendu pokračovali v nepřesvědčivých výkonech, a opět se jim nepodařilo v domácím zápase s Jaroměřicemi dotáhnout výsledek do úspěšného konce.

„Hráli jsme sice odlehčeně, ale stále se dopouštíme hrubých chyb, které potom soupeř nekompromisně trestá,“ zamyslel se hrající trenér Petr Kuchta. Poslední zápas toho byl jasným důkazem. Střelecký prach se vystřílel prakticky do poločasu, když místo toho, aby se šlo do kabin s jasným vedením, přišly hrubé chyby heráleckých obránců a výsledkem bylo to, že první půle skončila divokým skórem 3:3. Druhý poločas opět ukázal jarní nemohoucnost heráleckých střelců a tým potvrdil, že je v celé soutěži nekorunovaným remízovým králem.

Dvě derby

Fotbalisty Herálce čekají během tohoto týdne dvě okresní derby. Nejdříve již tuto středu jedou do Ždírce, aby v sobotu zakončili „anglický“ týden prestižním soubojem s Havlíčkovým Brodem na jeho stadionu Na Losích.

„Protože jsme již pro tuto sezonu definitivně zachráněni, můžeme obě střetnutí odehrát v naprostém klidu,“ má jasno trenér Kuchta. Druhý rok bývá pro nováčky vždy nejtěžší, což v Herálci plně poznali, ale cíl v podobě záchrany v soutěži se podařilo splnit, takže v oddíle bude po skončení soutěže vládnout spokojenost.

„Do obou okresních derby jdeme s tím, že každopádně nechceme udělat ostudu. Prostor tak dostanou hráči z naší rezervy , aby se ověřila jejich výkonnost,“ dodal na závěr šéf heráleckého týmu.

Chtějí být šestí

Krajské derby Ždírec – Herálec má vždycky svůj náboj. Herálečtí fotbalisté jedou k Doubravce bez zábran. V podzimním střetnutí doma podlehli 1:4 a touží Dekoře porážku oplatit, nebo přivést alespoň bod.

„My bereme jenom výhru, něco totiž vedení oddílu dlužíme. Před sezonou jsme slíbili, že v tabulce skončíme nejhůře šestí, zatím jsme o příčku zpět. To znamená dvakrát doma vyhrát a pokusit se bodovat i v Moravských Budějovicích a reálné to je,“ věří ždírecký kouč Miloslav Čivrný.

Mužstvo Dekory je již stabilizované, vracejí se hráči po zranění a je to na výkonnosti kolektivu znát. Pro povinnosti ve futsale chyběl téměř celé jaro Roman Mareš, který je na hřišti dirigentem mužstva, velkou posilou pro ofenzivu je rychlonohý Kolouch. Oba jmenovaní si v neděli pro rozehrání oblékli dres ždírecké rezervy, Kolouch byl autorem dvou branek.

Herálec patří k venkovským oddílům, který dokáže potrápit i ty největší favority. „Znám sílu soupeře, ani v nejmenším ho nesmíme podcenit. Má ve svém kolektivu sice starší, ale velmi zkušené hráče. Musíme se snažit hrát v rychlém tempu a přehrát soupeře kombinačně. Máme omlazený kolektiv a při očekávaném vedru bychom na tom měli být lépe i fyzicky,“ uvažuje Čivrný.

Alois Svoboda, Václav Beránek