SVĚTLÁ – LEDEČ (neděle, 16.30)
Ve Světlé se diváci těší na rivalské derby s Ledčí. Favorizovaná Světlá, která sezonu rozjela ve velké stylu se usadila na čele tabulky I. A třídy. Soupeřům ze Štoků, z Humpolce B a z Pelhřimovu B nasázela po čtyřech gólech.

Z uplynulé sezony má Ledeč sklářům co oplácet. Na podzim doma Ledeč prohrála 1:2 a v jarní části sezony brala bodík za remízu 0:0. Podle předsedy světelské kopané Stanislava Vaňka jsou pro diváky připravené tradičně slosovatelné vstupenky o hodnotné ceny.

Na zápas se těší i oba trenéři. „Světlá je určitě favoritem, která zatím každému dala čtyřku. My je budeme chtít potrápit a odvést do Ledče aspoň bod. Bude to nervózní a bojovné utkání. Ale věřím, že obě mužstva předvedou i pěkný fotbal. Na derby bychom chtěli být kompletní,“ přiznal ledečský trenér Miroslav Kouba.

Světelský asistent trenéra Miroslav Hubený byl o něco stručnější: „Doufám, že přijede hodně lidí i z Ledče a my jim předvedeme pěkný a hlavně vítězný zápas“.

Světelský kapitán Bohumul Císař očekává velký boj. „Ale máme ohromnou ofenzivní sílu, tak věřím ve vítězství. Přál bych si vysokou návštěvu aspoň kolem pětistovky diváků“.

Byly doby, kdy toto derby velmi táhlo a mívalo i přes tisíc návštěvníků. „Lidi už mají jiné zájmy, hromadu věcí na starosti a možnosti jiných zábav je velké množství. Fotbal už jde bohužel stranou,“ smutnil ledečský lodivod Miroslav Kouba.

Předpokládané sestavy:
Světlá: Koudelka – Dvořák, Čáslavský, Náděje, Císař – Rezek, Valenta, Pohněval, Závorka – Křikava, Štros. Trenér: František Polák
Ledeč: Výtiska – Šťastný, Lebruška, Pešek, pokorný – Heger, Slavětinský, Klaus, Janovec – Janů, Příhoda. trenér: Miroslav Kouba