Zatímco v prvním poločase se hrála otevřená partie, po přestávce už se obě strany soustřely na to, aby neinkasovaly.

ŽIROVNICE – ŽDÍREC 2:2
První poločas vypadal, že snad před ním trenéři nenavštívili kabiny, protože se nikdo bráněním neobtěžoval. Už v první minutě pálil Kněžínek nad, ale udeřilo na druhé straně. Po nedůrazu hráčů Slavoje před vlastní šestnáctkou se dostal míč ke Šnoblovi, který s překledem překonal Basíka.

Žirovnice chvíli tápala, ale pak si nachystala pořádně výbušnou směs. Navíc Ždírec z počáteční aktivity hodně polevil. „Trochu jsme přestali hrát, soupeř toho využil. Vyrovnání ho dostalo do hry,“ přiznal kouč hostů Miloslav Čivrný.

Gól na 1:1 zařídil ve 21. minutě překrásnou střelou do šibenice Moravec a o tři minuty později už šli domácí do vedení. Kolmicí mezi stopery poslal kolem Lengála do sítě Kněžínek. V tu chvíli měla obrana Ždírce den otevřených dveří. „Měli jsme toho využít. Šance, jaké jsme si vypracovali, se proměňují. Kdybychom dali třetí gól, asi už by se soupeř nesebral,“ prohlásil trenér Slavoje Leoš Mitas.

Domácí měli střelecké příležitosti vskutku vyložené a hlavním aktérem v nich byl zkušený Moravec. Ve 26. minutě pálil z hranice šestnáctky do poloodkryté branky, jenže prostor vymezený tyčemi netrefil. O chvilenku později se zcela sám řítil na Lengála, jenže ten reflexivním zákrokem míč v cestě do sítě zastavil. „Byl to důležitý zákrok, v tu chvíli nás brankář hodně podržel,“ pochválil svého svěřence Čivrný.

Ani obrana Žirovnice nebyla v první půli bezchybná, takže umožnila Ždírci srovnat krok. Na kolmý pas si naběhl Šnobl a s překonáním Basíka neměl ani podruhé problémy.

Po přestávce už to byl naprosto jiný fotbal. Hosté mírně vyhrávali na krásu, ale ani jedna strana si vyloženou šanci nevytvořila. „Už se to jen dohrávalo, my i soupeř jsme mysleli spíše na to, jak neudělat chybu,“ přiznal Miloslav Čivrný a Leoš Mitas ho doplnil: „Pokorný, kterého jsem poslal do druhé půle, se na hřišti trápil, ale měl to těžké. My jsme přestali hrát a na vlastní šestnáctce čekali, co bude.“

Góly: 21. Moravec, 24. Kněžínek – 6. a 37. Šnobl. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Žirovnice: Basík – P. Houška, Charousek, Kuš, Kořínek – Časta (46. Pokorný), Dýnek, Moravec, Staněk – Dvořák (65. J. Poustecký), Kněžínek (74. Veith). Ždírec: Lengál – Kysilko, Čalkovský, Sobotka, Pleva – Blažek, Mareš, Smejkal, Novotný – Kolouch, Šnobl (67. Máša). Nejlepší hráči: Kněžínek – Šnobl, Mareš.
Příští kolo: Jemnicko - Nová Ves, V. Bíteš - Herálec (HB), Bystřice – Žirovnice, Polná – Okříšky, M. Budějovice - Jaroměřice n. R., Třebíč B - H. Brod, Pacov – Humpolec, Ždírec n. D. - Stará Říše.