Krajský přebor
ŽDÍREC – HERÁLEC (Neděle, 16.00)

Ve vloženém čtrnáctém kole se nechali zbytečně vyloučit ždírecký Čalkovský s Kysilkem a herálecký Fukan s Klementem. Pro koho to bude výhoda? Měl by toho využít Herálec, protože tomu se kádr příliš nezměnil a v loňské sezoně nastupoval právě jen bez Marka Fukana, kterého v útoku nahradí Josef Pátek. Jasno mají i ve Ždírci, jak zacelit díry vykartovaných hráčů. „Čalkovského nahradí Klupka a místo Kysilka bude hrát Carda,“ odkryl karty ždírecký trenér Miloslav Čivrný. Ten také věří, že s Herálcem navážou na další sérii bez porážky. „Chceme doma bezpodmínečně vyhrát, teď se hlavně na dnešním tréninku musíme dát psychicky dohromady,“ plánuje Čivrný.

Na utkání ve Velké Bíteši nebudou herálečtí fotbalisté vzpomínat v dobrém, měli body jako na dlani a ještě půlhodinu před koncem vedli 2:0, potom však museli spolknout hořkou pilulku v podobě prohry 2:3. Příčinu neúspěchu však musí hledat i ve vlastních řadách. Nesmyslné vyloučení Klementa pro oplácení hned po přestávce a klukovina Fukala v 70. minutě za zakopnutý míč( druhá žlutá), silně ovlivnilo průběh střetnutí. Když k tomu přičteme výkon sudího, který evidentně přál domácím, splakal Herálec nad výdělkem, když posledních dvacet minut hrál jen v devíti lidech a projevila se únava.

"Chceme to napravit v neděli ve Ždírci, který je také postižen vyloučením Kysilka a Čalkovského. Zejména střelec Fukan bude chybět, na hrotu budou hrát Pátek s Vašákem, do zálohy se vrátí Luboš Stojan, do obrany Paclík. Zcela fit není Hrala, toho by případně nahradil Filipský. Máme dobrou defenzivu a když se nám budou dařit rychlé protiútoky, nemusíme odjet ze ždíreckého stadiónku s prázdnou,“ osvětluje současnou situaci kouč Petr Kuchta.

Předpokládané sestavy:
Ždírec: Lengál – Carda, Klupka, Sobotka, Pleva – Blažek, R. Mareš, Smejkal, Novotný – Kolouch, Šnobl (Máša). Trenér: Miloslav Čivný.
Herálec: Březina – J. Stojan, O. Ganobjak, Kuchta, Paclík – L. Stojan, Mašek, Král, Filipský – V. Vašák, J. Pátek. Trenér: Petr Kuchta ml.
Čivrný se vztekal na své hráče
Ani ne tak výsledek, ale nedisciplinovanost kapitána Čalkovského a obránce Kysilka, kteří se nechali hloupě vyloučit, rozčílila trenéra ždíreckých fotbalistů Miloslava Čivrného po zápase se Starou Říší na maximum. „Čalkovský a Kysilko u mě skončili. Čalkovský se jako kapitán nechá podruhé vyloučit, promění podmínku. V jeho věku a zkušenostem to nechápu,“ řekl Čivrný.