Na pořadu dne je spor dosavadní brankářské jedničky Jindřicha Adamce s trenérem Richardem Zemanem. Adamec podle kouče neunesl příchod konkurence v podobě Jana Vítka z Konic. Pětadvacetiletý gólman, který výrazně přispěl k postupu do divize a také k pohárovému vyřazení druholigové Jihlavy, se ale brání.

„Minulý týden v pondělí mi trenér Zeman oznámil, že přivede do klubu novou brankařskou jedničku. Na to jsem reagoval tak, že z časových důvodů nebudu jezdit čtyřikrát týdně na tréninky, abych zde dělal dvojku,“ vysvětluje Adamec.

Na zprávu ale reagoval tím nejlepším způsobem a ve středu svým výkonem přispěl k pohárovému vítězství nad třetiligovou Líšní. „Pak mi trenér řekl, že budu chytat i proti Tasovicím, ovšem musím přijít na páteční trénink. Bohužel v pátek jsem byl na pohřbu a o půl čtvrté jsem trenéru Zemanovi volal, že trénink nestíhám. On mojí omluvu neakceptoval, řekl, že si to mám zařídit, jak chci a na tréninku být. Tato reakce mě překvapila a mé rozhodnutí o ukončení hostování stvrdila,“ podotkl Adamec.

„Já jsem se k Adamcovi vyjádřil na našem webu a nic víc k němu říkat nebudu,“ nechce zacházet do podrobností trenér Vrchoviny Richard Zeman, který chtěl svoji jedničku udržet: „Adamec nás v poháru podržel a vítěznou sestavu jsem nechtěl proti Tasovicím měnit. Snažili jsme se jej udržet, věděl, že by chytal, ale rozhodl se, jak se rozhodl. Přemlouvat už ho znovu nebudeme. Jindřich Adamec je pro mě uzavřená kapitola.“

Novou jedničkou týmu je tedy od neděle Jan Vítek, který přišel na půlroční hostování z Konic. „Nemohu ho hodnotit podle jednoho zápasu, ale je to úplně jiná kategorie, to je patrné. V Konicích měl chytat, počítali s ním, protože jim měl odejít nejlepší gólman divize Kmecik, jenž dřív dělal dvojku v Sigmě Olomouc. Z jeho odchodu ale sešlo, a tak Vítek doufal v nějakou nabídku. Skončil u nás a já jsem za to rád.“

Vedení Vrchoviny se ale bude snažit Adamce se Zemanem usmířit. „Pro nás je to těžká situace, kterou ještě neřešil ani velký výbor. Je to záležitost stará dvaasedmdesát hodin a sejdeme se až dnes v podvečer, kde celou záležitost budeme probírat. Jindru zde mají všichni rádi, zasloužil se zde o velké výsledky a připravil nám i divákům nezapomenutelné fotbalové zážitky. Jeho reakce nás zaskočila a nečekali jsme ji. Došlo k rozepři s trenérem Zemanem a podle mě neunesl příchod druhého kvalitního gólmana, což je v divizi běžná věc. Budeme apelovat na Jindru i trenéra Zemana, aby si sedli a vše si v klidu vyříkali. Našim zájmem je, aby zde Jindra dodržel smlouvu, protože si ceníme jeho služeb,“ reagoval mistopředseda SFK Vrchovina Roman Wolker.

Kauza „Adamec“ se bude probírat i na dnešním výboru v FC Slovan Havlíčkův Brod. „Jindra mě kontaktoval, že má zájem se vrátit. S tím musí především souhlasit Vrchovina. My máme brankařskou jedničku Rezničenka a pokud se nezraní, tak nemáme důvod něco měnit. Jindrovi jsme vždy vyhověli v jeho hostováních na Vrchovině, a že se tam osobně rozhodl skončit, je jeho rozhodnutí. Vše budeme projednávat v úterý v podvečer,“ řekl manažer brodského A-týmu Milan Meloun.

V pondělí ráno se o Adamce už zajímala ždírecká Dekora. „Máme zde kvalitního gólmana Lengála z Brna, ale zatím pouze na podzim. Pana Adamce jsem kontaktoval, ale nechci čeřit vodu. Jednat musí především Vrchovina a Havlíčkův Brod,“ řekl předseda SK Dekora Ždírec Jan Hülle.

Petr Veselka, Jiří Bubák