Habry chtějí doma poprvé na podzim vyhrát a Dlouhá Ves si přeje urvat první vítězství v Chotěboři.

I. A třída
VĚŽNICE – SVĚTLÁ
(NEDĚLE, 15.00)

Fotbalisté Věžnice začali podzimní mistrovské boje s lídrem soutěže Janovicemi a těsně prohráli 2:3, potom nastřádali sedm bodů.
V neděli bude na hřišti u Šlapanky opět rušno, přijede sem další vysoký favorit ze Světlé. Skláři mají za sebou neuvěřitelnou sérii 21 mistrovských zápasů bez prohry. „Kluci se na utkání těší, i když dobře vědí, o jak kvalitního soupeře jde. Ve vlastním prostředí ho chtějí při nejhorším alespoń potrápit, vždyť jsme na jaře dokázali ve městě sklářů uhrát bod“, vzpomíná předseda odílu Bohuslav Chalupník a podobný výsledek by brali i na vlastním hřišti. Po delší době nastoupí kompletní i se Šimoníčkem.
„Musíme si pohlídat rychlonohého Štrose a ostrostřelce Křikavy, záležet bude i na tom, jak zachytá Šrámek,“ doplnil ještě informace šéf věžnické kopané. Světelský trenér František Polák má o nedělním zápase jasno. „Pokud nenavážeme na zápas s Přibyslaví, proti které jsme podali mizerný výkon a jen díky brankáři Koudelkovi jsme vyhráli, tak ve Věžnici uspějeme. Kádr by měl být kompletní.“

CHOTĚBOŘ – DLOUHÁ VES
(NEDĚLE, 15.30)

V Chotěboři jsou namlsáni výkonem z Pelhřimova a chtějí doma proti Dlouhé Vsi vyhrát. Ta zlepšila svůj výkon a málem doma obrala o body suverénní Janovice.
„Hráčský kádr už máme stabilizovaný a po zdravotní stránce kromě Hlaváčka v pořádku. Naše hra nebyla od začátku soutěže špatná, ale naše obranná fáze špatná byla. Doma si na Dlouhou Ves věříme, bude nám vyhovovat naše velké hřiště,“ řekl chotěbořský asistent trenéra Petr Žemlička.
V Dlouhé Vsi po zápase s Janovicemi vládla s výkonem mužstva spokojenost.
„Podali jsme náš nejlepší podzimní výkon. Škoda, že Šrámek neproměnil svoji šanci. Věřím, že zopakujeme tento výkon v Chotěboři a vyhrajeme. Už potřebujeme nutně tři body,“ je si vědom situace dlouhoveský trenér Josef Lukačina.

I. B třída
HABRY – LÍPA
(NEDĚLE, 15.30)

Dočkají se v Habrech diváci prvního domácího vítězství? Zatím Habry doma pouze třikrát remizovaly, ale vozí tři body z venku.
Trenér Habrů Jiří Černý vidí problém v proměňování šancí, kterých si za zápas vypracují hodně, ale koncovka je žalostná.
Teď je čeká derby s Lípou, která se netají v Habrech bodovat.
„My se nemáme čím překvapit, my známe je, oni nás a hráli jsme proti sobě i přípravný zápas. Trápí nás zranění Váchy a Šťastného. Musím na Habry vymyslet nějakou kulišárnu,“ smál se lipský trenér Petr Kuchta.