Světlá jede na vítězné vlně

Havlíčkobrodsko – 7. kolo I. A třídy nabídlo tři derby, ve kterých se radovali fotbalisté Chotěboře, Světlé a Ledče.

20.9.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

VĚŽNICE – SVĚTLÁ 1:3
Do utkání vstoupili hosté velmi razantně, už v první minutě zlikvidoval Šrámek tutovku Křikavovi. Ve čtvrté to bylo 0:1, když se po rohu prosadil Valenta. Na 0:2 zvyšoval Závorka, který korunoval přesnou střelou krásnou kombinační akci Světlé. Vzápětí sice Křikava přeloboval gólmana, ale domácí obránce vykopl míč z brankové čáry. V 39. minutě se ocitli ve výhodné pozici domácí Staněk i Šejstal, leč oba shodně překopli bránu.
Po přestávce měli domácí více ze hry, v 70. minutě snížili na 1:2. Na centr Šimoníčka si zaběhl na vzdálenější tyč Šejstal a hlavou se nemýlil. Další pokusy domácích však končili na hranici pokutového území.
Hosté hrozili z brejků, v jednom z nich Pohnětal trefil jen gólmana. V 82. minutě se po rohu prosadil Křikava a stanovil skóre na 1:3.
Góly: 70. Šejstal – 4. Valenta, 12. Závorka, 82. Křikava. Rozhodčí. Dobrovolný. ŽK: 3:3. Diváci: 90. Poločas: 0:2. Věžnice: Šrámek – Vlach, Diviš, Chalupník, Martínek – Sobotka (69. Neuvirt), Jaroš (46. Brukner), Šimoníček, Staněk – Šejstal, Pertlíček. Světlá: Koudelka – Císař, Šmíd, Náděje (62. Karel), Dvořák – Rezek, Valenta, Pohnětal, Závorka (71. Šemík) – Štros, Křikava.

PŘIBYSLAV – LEDEČ 1:4
Domácí nemohli do utkání vstoupit lépe, už ve druhé minutě střela Strašila ze 30 metrů skončila v šibenici – 1:0. Přestože byla první poločas Přibyslav lepší, podařilo se Ledči vyrovnat, když se prosadil Kavka.
Po přestávce se domácím přestalo dařit a hosté vycítili šanci na zisk bodů. Během deseti minut vstřelili tři branky. V 65. minutě utekl Kavka, pak Geher vypíchl míč obráncům a vše završil gólem z přímého kopu Klaus.
Góly: 2. Strašil – 12. a 65. Kavka, 68. Geher, 75. Klaus. Rozhodčí. Tesař. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Přibyslav: Matějka – Bárta, Svoboda, Němec (46. Teml), Strašil – Krčál, Votava, Vykoukal, Pochop (82. Smejkal) – Škacha, Vopršal (60. Musil). Ledeč: Vitiska – Šťastný, Pešek, Lebruška, Pokorný – Kalivoda, Kavka, Janovec, Klaus (84. Převor) – Příhoda, Geher.

H. BOROVÁ – HUMPOLEC B 4:1
První šanci hostí bravurním zákrokem zlikvidoval Pavel Veselý. V 30. minutě Humpolec se dostal do vedení, když Kameš proměnil penaltu. Pak domácí znatelně přidali a do přestávky skóre otočili. Nejdříve se prosadil po přihrávce Šrámka M. Blažek – 1:1. Poté zužitkoval roh Kučera – 2:1.
Ve druhém poločase začali lépe hosté, ale do větších šancí se nedostali. To domácí vsítili další branky. Na 3:1 zvyšoval zblízka M. Blažek a o minutu později pečetil na 4:1 Šrámek.
Góly: 36. a 69. M. Blažek, 39. Kučera, 70. Šrámek – 33. Kameš (PK). Rozhodčí: Zadina. ŽK: 3:4. Diváci: 130. Poločas: 2:1. H. Borová: Pavel Veselý – Janáček, T. Blažek (67. Doležal), Kučera, Frühbauer – M. Blažek, Chlubna, Hošák, Šrámek – Petr Veselý (75. Tonar), Klement (83. Pecha).

DOBRONÍN – ŠTOKY 4:3
Skóre zápasu se měnilo hned po rozehrávce domácích, kteří v obraně faulovali, a z nařízeného přímého kopu se prosadil Kubík.
Domácí odpověděli gólem v minutě deváté, Záškoda prostrčil míč na nabíhajícího Kalců. Do poločasu přidaly oba týmy po jedné brance. Buben proměnil pokutový kop, za domácí se prosadil Hlávka.
Po přestávce se dostali do vedení domácí, když penaltu proměnil Krejčí. Potom vyrovnal po samostatné akci Lóži. Vítězství domácích nakonec zařídil Kalců.
Góly: 9. a 62. Kalců, 42. Hlávka, 56. Krejčí (PK)– 1. Kubík, 35. Buben (PK), 61. J. Lóži. Rozhodčí: Burián. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (65. Kunc). Diváci: 120. Poločas: 2:2. Štoky: P. Lóži - Miksa, Kunc, M. Dáňa, Kubík - Havel, Stehlík (80. Pirožko), A. Dáňa, Kubát (71. Vodička) - Buben, J. Lóži.

POHLED – PELHŘIMOV B 3:1
Pelhřimovská rezerva se představila na pohledském stadiónku jako rovnocenný soupeř, který hrál technický fotbal, chybělo jenom střelecké zakončení.
Pohled šel do vedení gólem Eise z penalty, hosté brzo po přestávce srovnali a stále drželi s domácím favoritem krok. Až po hodině hry se prosadil po dorážce Janďourek, potom byli ještě blízko gólu Eis s Říhou.
Dvě minuty před koncem byl faulován Venc, rychlou rozehrávku zpracoval technicky vybavený Slanař a pojistil zisk tří bodů pro domácí kolektiv. Hosté za předvedený výkon však zaslouží uznání.
Góly: 30. Eis (PK), 54. Janďourek, 88. Slanař – 48. Čmucha. Rozhodčí: Slezák. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Pohled: Růžička – Pokorný, Eis, Sobotka, Doležal – Mach (46. Venc), Slanař, Říha, Zych - Janďourek (89. Bartoš), Freudenreich.

CHOTĚBOŘ – DLOUHÁ VES 6:0
Výkon hostí prokázal, proč jsou na posledním místě tabulky. Za dvanáct minut totiž domácí vedli 3:0 a utkání dohráli jenom v tréninkovém tempu.
Po přestávce dostali příležitost hráči béčka Šimoňák s Bělouškem a nadějný dorostenec Dočkal. V klidném tempu dovedli domácí střetnutí do vítězného konce, hosté se dostali do jediné šance těsně před přestávkou, tempu soupeře prostě nestačili.
Góly: 12. a 75. Odvářka, 1. Moravec, 10. D. Čapek, 38. M. Čapek, 47. Šimoňák. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Chotěboř: Benc – Čáp, Sommerauer, Benák, M. Čapek (46. Šimoňák) – Hromádko, Vítek (46. Běloušek), Langer (70. Dočkal) D. Čapek – M. Odvářka, Moravec. Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman, Höfer, Eis, Pabousek – J. Lukačina, Šrámek, Pospíchal (37. Kaplan, 77. M. Lukačina), M. Janáček - Sobotka, R. Janáček (69. Svoboda).