Derby rozhodly začátky poločasů

Humpolec /FOTOGALERIE/ – Vydařené vstupy do obou poločasů, to byl rozhodující faktor derby mezi Humpolcem a Herálcem.

20.9.2010

Herálecký obránce Jiří Stojan (v bílém dresu v souboji s Filipem Kubíčkem) sice dal gól, ale aspoň na bod to jeho týmu nestačilo. Foto: DENÍK/Michaela Hasíková

Hosté zabrali až v závěru, ale snížení na 2:1 přišlo z jejich pohledu pozdě.

HUMPOLEC – HERÁLEC HB 2:1
Než se stačili hosté rozkoukat, tak prohrávali. Už ve 3. minutě Březina vyrazil Paťhovu střelu vysoko do vzduchu, ale následně mu míč vypadl z ruky a pohotový Farka otevřel skóre. Potom se hra vyrovnala, ale tři stovky diváků viděly fotbalové krásy hodně málo. Defenzivy fungovaly velmi dobře, naopak v ofenzivě chyběla oběma týmům lepší finální přihrávka.

Vzruchu přibylo až po změně stran, ale zato výrazně. Už ve 47. minutě se zrodila nejkrásnější akce utkání. Po vyhraném souboji na půlicí čáře Kubíček vysunul Paťhu, ten z první zacentroval před branku, kde byl opět včas na správném místě Farka – 2:0.

„Zase jsme dostali góly po individuálních chybách. Nejdříve chyboval Dominik a potom Jirka Stojan opustil prostor, kde měl být. Soupeř nás potrestal,“ čertil se hrající trenér Herálce Petr Kuchta.

Na dvoubrankovou ztrátu Herálec zareagoval střídáním a začal se více tlačit dopředu. V 54. minutě se proti hlavičce Pátka blýskl Kříž. Šance měli i domácí, blízko k hattricku měl Farka. „Vytvořili jsme si výborným pohybem spoustu brejkových příležitostí, ale bohužel nám vpředu chybí zkušenost. Před nějakými třemi čtyřmi roky by Humpolec tohle utkání vyhrál 5:1, ale takhle jsme se museli obávat o výsledek až do samotného závěru,“ posteskl si kouč Humpolce Josef Soural.

To dokumentoval i v 68. minutě Kubíček, který s Březinou přehodil i branku. V 76. minutě šel sám na brankáře Fukan, ale prováhal ideální moment ke střelbě. Přesto se Herálec dočkal snížení, a to v 88. minutě, když se nekompromisně do vinglu trefil J. Stojan. Potom se ještě hosté dožadovali penalty, ale na výsledku 2:1 a zasloužené výhře Humpolce se již nic nezměnilo.

„Vítězství byl pro mě od kluků povinný dárek k mé včerejší svatbě,“ usmál se Soural a dodal: „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ale zbytečně jsme udělali ze zápasu drama. Inkasovaný gól mě mrzí, nula by nám pomohla psychicky. V závěru to bylo derby se vším všudy, jsem rád, že jsme ustáli vzdušné souboje.“

„Nehrajeme špatně, ale zápas jsme si prohráli špatnými vstupy do poločasů. Takový je ale fotbal. Asi jsme měli kopat i penaltu, co se dá dělat. Musíme zvednout hlavu a jít dál,“ uzavřel derby Kuchta.

Góly: 3. a 47. Farka. Rozhodčí: Straka, ŽK: 3:5. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Hes, Pecha, Černík, Nermut – Paťha, Kříženecký, Jeřábek, Machala (90. Krejčí) – Farka (69. Beránek), Kubíček (83. Skryja). Herálec: Březina – J. Stojan, O. Ganobjak, Kuchta, Paclík – Král, Mašek, Pátek, Filipský – Fukan, V. Vašák. Nejlepší hráči: Paťha, Farka – O. Ganobjak.

Příští kolo: Jemnicko – Okříšky, Žirovnice - Jaroměřice n. R., Herálec (HB) - H. Brod, Nová Ves – Humpolec, V. Bíteš - Stará Říše, Bystřice - Ždírec n. D., Polná – Pacov, M. Budějovice - Třebíč B.

Autor: Pavel Mikeš

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.
2

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.