Světlá pokračuje ve spanilé jízdě, tentokrát si odvezla tři body z Věžnice.

I. A třída
VĚŽNICE – SVĚTLÁ 1:3

Vězničtí fotbalisté si před zápasem na Světlou věřili a chtěli získat minimálně bod. Na hřiště u Šlapanky přijel druhý oddíl tabulky, dosud neporažená Světlá v roli favorita a za dvanáct minut získala dvoubrankové vedení. Skláři povolili v tempu a iniciativu pomalu začínali přebírat domácí. V poli srovnali krok a v aktivitě pokračovali i po změně stran.

„Vstup do zápasu byl pro nás smolný, první branka padla po rohovém kopu, při druhé chybovali oba naši stopeři. Až po hodině hry přišla parádní kombinace po ose Vlach-Sobotka-Šejstal a posledně jmenovaný ji zakončil kontaktním gólem. Sahali jsme po bodu, ale štěstí se přiklonilo na stranu hostů. Osm minut před koncem po rohovém kopu na přední tyč si dal Šimoníček tísněný Křikavou vlastence a bylo rozhodnuto. Chlapcům nemohu mnoho vytýkat, odevzdali solidní kolektivní výkon, od druhého oddílu tabulky jsem očekával více, než předvedl,“ míní věžnický trenér Roman Vyskočil.

„Rychlé dvoubrankové vedení kluky příliš ukolébalo a nechali hrát soupeře. Přišly sice gólové šance Štrose, Křikavy a Valenty, ty však vyšuměly do ztracena. Po přestávce přidali domácí na tvrdosti a po vstřelení kontaktního gólu byli hodně nebezpeční. Ještě za stavu 2:1 promarnil Pohněval megašanci, v závěru střetnutí jsme si tříbodový zisk již pohlídali. Zranil se obránce Náděje (zlomená klíční kost, a tak máme na marodce oba stopery Nádějého a Čáslavského. Posledně jmenovaného úspěšně nahradil Šmíd,“ pochválil snaživého záložníka světelský kouč František Polák.

I. B třída
HABRY – LÍPA 4:2

Po třech domácích remízách chtěly Habry doma konečně získat tři body, když je nečekal vůbec jednoduchý soupeř. Znovuzrozená Lípa se pohybuje na čele tabulky a i ona se netajila uhrát v Habrech body. Oba soupeři se dobře znají a těžko se mohou něčím překvapit. Ale stalo se.

V prvních dvaceti minutách domácí na soupeře vlétli, kdy na první branku dokázala Lípa ještě zareagovat, ale ve 20. minutě svítil na světelné tabuli výsledek 4:1.

„V prvním poločase jsme předváděli pěkný kombinační fotbal, který jsme dokázali zužitkovat i gólově. Druhý poločas rozhodčí zbytečně rozkouskoval a nepustil ani nás ani Lípu do hry. Do přestávky jsme podali kolektivní výkon a nad rámec všech byl vidět Kudláček,“ zhodnotil vítězné dějství haberský trenér Jiří Černý. Trenér Lípy Petr Kuchta byl po utkání značně rozčarován. „Nechytli jsme úvod utkání, za co nás Habry ztrestaly. V utkání jsme nepohlídali Tomu, na kterého jsem hráče před zápasem upozorňoval. Ale jaký styl hry zvolily Habry do druhého poločasu mi hlava nebere. Jejich zastrašovací hra na naše mladé kluky platila, ale Fejt skončil v nemocnici. To už je po Šťastném, Váchovi a Boudovi čtvrtý hráč, který je mimo hru po brutálním faulu soupeře. Druhý poločas neměl s fotbalem nic společného. Rozhodčí za druhý poločas rozdal snad sedm žlutých karet haberským fotbalistům, ale žádného nevyloučil, ten zápas oboustranně totálně nezvládl.“

Alois Svoboda, Petr Veselka