Co se vlastně odehrálo?

H. BROD – ŽIROVNICE 4:0
V prvním poločase šla Žirovnice pětkrát sama na Rezničenka, který mužstvo v těchto okamžicích zápasu výborně podržel a při posledním úniku dokonce hostující Dvořák netrefil ani odkrytou branku. „My jsme dnes urazili fotbalového pána boha, kdybychom po poločase vedli 4:0, tak se soupeř ani diváci nemohli divit,“ hodnotil poločasový střelecký kolaps žirovnický trenér Leoš Mitas.

Po přestávce domácí na soupeře vlétli a Pajer s V. Ganobjakem potrestali žirovnické hráče za jejich střelecké selhání a Slovan v 60. minutě vedl 2:0.

„Nám v prvním poločase nefungovalo zónové bránění, kde nám zůstával viset pravý half. To jsme si o přestávce vyříkali a do druhé půli jsme šli s tím, že budeme minimálně patnáct minut „žrát na hřišti trávu“ a výsledek zlomíme. To se nám povedlo,“ řekl brodský lodivod Zdeněk Jungvirt.
Potom se ke slovu dostala opět Žirovnice, kdy jejich výpady do brodské obrany byly opravdu nebezpečné. Jenže tentokrát za Rezničenka chytalo břevno a ve druhém případě tyč.

„My se spoléháme jenom na Moravce, a to je špatně. Od začátku sezony máme problémy se zakončením,“ podotkl ještě hostující trenér Leoš Mitas.

Účet zápasu podtrhl v poslední minutě a v nastavení mladíček Marcel Hübner, který dvěma góly upravil na konečných 4:0. „Fotbal je a vždy bude o gólech,“ smál se po zápase brodský trenér Zdeněk Jungvirt.