Divize starší dorost
H. Brod-Kroměříž 2:1
Fotbalová loď starších dorostenců brodského Slovanu se začala povážlivě kymácet a ztráta dalších bodů by již byla neúnosná. Toho si byli domácí vědomi, dali do hry plné nasazení, začátek byl však na pováženou. Již v 5. minutě totiž vyrobil Havel velkohrubku před vápnem, chybu však stačil ještě napravit.

Nervozita na kopačkách chlapců z Vysočiny byla evidentní a prvních dvacet minut i plná nepřesností, střed pole ovládali hosté. Až po půlhodině se zdařila první pohledná fotbalová akce domácích, kterou chladnokrevně zakončil Petřík 1:0. Krátce poté nařídil sudí více než přísnou penaltu proti Slovanu, gólovou nabídku však kroměřížský Šprňa odmítl střelou nad. Sedm minut před pauzou chytil Rýdl tutovku Petrúskovi.

Hned v úvodu druhého poločasu brodský Semrád po střele hlavou orazítkoval břevno, o chvíli později se však radovali z laciného gólu hosté, když po dlouhém výkopu chybovali domácí obránce i gólman, a bylo to 1:1. Na štěstí dali chlapci z Losů rychlou odpověď, o tři minuty později se prosadil v koncovce Polívka na 2:1. Pojistit výhru mohl po hodině hry Staněk, za gólmana hostí však chytalo břevno.

V závěrečných minutách měl Slovan více ze hry, ke gólovým situacím soupeře již nepustil a výhru uhájil. „Pro nás velmi cenné body, kluci se proti minulým zápasům přece jenom zvedli, v poli se uplatnil bojovný Mejstřík, obranu hostí nejvíce zlobil rychlonohý Petřík,“ dodal brodský kouč Ondřej Pavlas.

Góly: 30. Petřík, 53. Polívka – 50. Doleček. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas:1:0. Havlíčkův Brod: Rajdl – Havel, Berky, Gramer, Klement – Mejstřík (74. Krejdl), Polívka, Staněk, Beránek (70. Hübner) – Semrád ( 69. Pazderka), Petřík.

Divize mladší dorost
H. Brod – Kroměříž B 7:2
K zápasu s posledním družstvem tabulky nastoupili domácí bez Mejstříka (přeřazen do staršího dorostu), bez nemocných Žáka, Touly a Gramera, utkání však bez problémů zvládli.

Rozhodlo se již do přestávky, kdy si Slovan vytvořil pětibrankový náskok. Od stavu 7:2 se fotbalovost vytratila, hosté začali více mluvit než hrát, faulovali a vyfasovali i dvě červené karty. Pohledné akce přinesla až poslední desetiminutovka, kdy tutové šance spálili dvakrát Štědrý a jednou Krejdl.

Z vítězného družstva lze pochválit aktivně hrajícího Moláka a stopéra Horáka. „Kluci hráli s chutí, některé akce byly skutečně vydařené. Soupeř sice obranu příliš neprověřil, na defenzivě však musíme i nadále pracovat, klid chybí při zakončování akcí,“ připomněl vedoucí mužstva Jan Tuhý.
Góly: Venc a Prokš 2, Horák, Hofrichter, Henek – Kousal, Malý. Havlíčkův Brod: Běhounek (68. Chalupa) – Molák, Pešek, Vendl (41. Meloun), Horák – Henek, Krejdl, Štědrý, Venc (50. Svoboda) – Prokš (41. Tuhý), Hofrichter. Poločas: 6:1.