Poprvé si za svůj nový klub zahrál ve středu v Italském poháru, když nastoupil na 15 minut proti Padově. „Odehrál jsem čtvrthodinu proti Padově. Doufal jsem, že mě trenér na hřiště pošle i dřív, protože jsme vedli v poločase už 3:0, ale nakonec jsem rád i za několik minut, které jsem mohl odehrát,“ uvedl Vydra pro web svého agenta Ondřeje Chovance. O příležitost si však říká hlavně slušnými výkony za rezervní tým.

„Teď jsem zařídil dva góly a jeden jsem dokonce vstřelil. Rozhodčí mi ho neuznal pro ofsajd. Ale já v něm vážně nebyl. Ale to se nedá nic dělat,“ litoval Vydra. Je vidět, že se Matěj dostal do herní pohody. „Mám formu a už jsem si tu zvykl. I proto věřím, že dostanu šanci,“ věří Vydra.

Největší potíž mu dělalo zvyknout si na mnohem náročnější tréninky. „Ty jsou tady mnohem delší než v Česku. Trvají v průměru dvě a půl, většinou tři hodiny, a jsou v mnohem vyšším tempu, než jsem byl z domova zvyklý,“ uvedl Vydra. Problémy prý nemá ani s italštinou, kterou poctivě studuje.

„Domluvím se o běžných věcech na hřišti, ale taky třeba, odkud pocházím, jak žiji v Itálii, jak se mi tam líbí. Běžnou komunikaci zvládnu. Kromě návštěv učitele se také zlepšuji tím, že se snažím pořád s někým bavit. V mužstvu nejvíce s Alexem Sanchezem,“ přiznal Vydra.