Podzimní část soutěže se nepovedla A-týmu, tak jak by si představovali a na tuto skutečnost podal rezignaci trenér Zdeněk Jungvirt, kterého nahradil Stanislav Duben. Jak s uplynulým rokem byl spokojen, jsme se zeptali předsedy Milana Koudelky.

Jak jste, pane Koudelko, viděl brodský Slovan v roce 2010 z křesla předsedy?
Z mého pohledu byl úspěšný po všech stránkách. Po stránce finanční se nám dařilo i přes složité ekonomické podmínky hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Mnohdy bohužel stránka finanční předcházela stránku sportovní, ale jsem přesvědčen, že můžeme vydat jen to, co opravdu máme. Díky tomu však nikomu nic nedlužíme a platíme řádně a včas.

Výkony A-mužstva na jaře a na podzim byly jako den a noc…
Na jaře se na Losích hrál pěkný, útočný fotbal se spoustou gólů, ale diváků chodilo málo. Tiše můžeme závidět třeba Světlé nad Sázavou diváckou kulisu. Před podzimem odešlo několik zkušených hráčů, přesto si myslím, že se nepodařilo prodat to, na co mužstvo se spoustou mladých hráčů má. Na rozdíl od minulého trenéra jsem přesvědčen, že mužstvo má svoji kvalitu a ta se pod novým vedením projeví a muži A budou hrát na jaře v krajském přeboru důstojnou roli.

Na rozdíl od A-mužstva jste musel být mile překvapen s výkony a výsledky B mužstva…
Tady není co dodávat. Naše béčko vyhrálo okresní přebor a po podzimu v I. B třídě jim patří první místo. Daří se a zápasy jsou i pro diváky zajímavé.

Asi největší pýchou brodského klubu je práce s mládeží, souhlasíte?
Ano, mládež mi dělá největší radost. Máme jedenáct týmů mládeže, v nichž usilovně pracujeme s 240 dětmi. Výbornou práci odvedl při náborech Stanislav Duben, kam nyní chodí již padesát dětí.

A co dorostenci a žáci?
Na jaře jsme s přehledem udrželi divizní soutěž žáků a dorostu a v této sezoně se žáci úspěšně perou o postup do I. ligy.

Na takové výsledky musí mít vliv odchod hráčů do klubů, které hrají vyšší soutěž, jak je tomu v Brodě?
Samozřejmě, ohlas to má a každoročně nám odcházejí talentovaní hráči hrát první ligu za prestižní kluby v Jihlavě, Liberci, Slávii a Bohemians 1905. To je ta nejlepší vizitka práce našeho oddílu, na které se podílí určitě i kvalitní činnost Sportovního střediska mládeže při ZŠ „V Sadech“.

Po několika letech se obnovil žákovský turnaj Tománkův memoriál…
Tady odvádí velký kus práce Radek Kolář, který uspořádal 55. ročník. Dle jeho vize by se turnaj měl stát nejprestižnějším turnajem konaným na území Čech a Moravy. Již v příštím roce by měl mít turnaj pouze prvoligové účastníky.

A co říci závěrem?
Do budoucna jsem přesvědčen o tom, že může být v našich silách (finančních i sportovních) hrát v Havlíčkově Brodě divizi, tedy soutěž, která odpovídá jak velikosti klubu, tak města. Starším žákům přeji postup do I. ligy. Přeji hráčům, sponzorům, fanouškům a vůbec všem lidem mnoho zdraví, spokojenosti a v příštím roce.