V krajském přeboru se mohou těšit hned na zajímavé derby mezi domácím brodským Slovanem a ždíreckou Dekorou.

KRAJSKÝ PŘEBOR
H. BROD – ŽDÍREC (NEDĚLE, 15.00 )
Oba soupeři vstupují do jarních bojů s novými trenéry. Na brodské lavičce vystřídal odstoupivšího Zdeňka Jungvirta mladý ambiciózní trenér Stanislav Duben. Trenérský post se před začátkem zimní přípravy řešil i ve Ždírci, kde nebyla prodloužena smlouva s Miloslavem Čivrným, a na jeho místo byl dosazen bývalý ždírecký hráč Miroslav Plíšek. V obou táborech došlo i k přesunu hráčů. Do brodské kabiny přišel ze Ždírce Tomáš Šnobl a po návratu Jindřicha Adamce z Vrchoviny odešel hájit ždíreckou branku Ivan Rezničenko.

V zimní přípravě se brodskému Slovanu dařilo hlavně střelecky, kdy ze sedmi přípravných zápasů nastřílel třiatřicet branek. „Na toto budeme chtít navázat i v mistrovských zápasech. Chceme divákům předvádět líbivý fotbal,“ prozradil asistent trenéra Jaroslav Holcman a dodal: „Derby nikdy nemá favorita, ale očekáváme diváckou podporu, která nás požene za vítězstvím. Očekáváme bojovný zápas a chceme ho doma zvládnout.“

Od Ždírce se dá očekávat, že nepřijede do Brodu prodat kůži lacino. „Brod bude chtít doma vyhrát a víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany a hlavně musíme být produktivní v koncovce. Máme nějaké zdravotní problémy u některých hráčů, moudřejší tedy budeme až na dnešním tréninku,“ prozradil ždírecký trenér Miroslav Plíšek. Toto derby nabízí i souboj bratří Marešů. Jak vidí derby oni? „Sice nemám moc natrénováno, protože jsem měl futsal, ale odehrál jsem dva přípravné zápasy a mužstvo je dobře připravené. Není to náš souboj s bráchou, ale jde o první jarní zápas, který musíme zvládnout,“ řekl brodský Michal Mareš.

V podobném duchu mluvil i ždírecký Roman Mareš. „Od derby neočekávám nic, my si jedeme do Brodu pro tři body. Taky jako Michal nemám moc natrénováno kvůli futsalu, ale fyzicky s těma klukama v pohodě vydržím. Ani nevím, jestli brácha nastoupí, protože si stěžoval na zdravotní problémy.“ Diváci se tedy mohou těšit na zajímavou podívanou a i na bývalého ligového rozhodčího Karla Vidláka, který bude derby řídit.

Předpokládané sestavy
Havlíčkův Brod: Adamec – Šnobl, Novotný, Halamka, Hübner – Bláha, M. Mareš, Slanař, Polívka – Adam, Körber.
Ždírec n. D.: Rezničenko – Kysilko, Sysel, Klupka, Pleva – L. Blažek, R. Mareš, Kučera, Smejkal – Kolouch, Novotný.
Rozhodčí: Vidlák – Straka, Dlouhý.