V 16. kole krajského přeboru v derby se ždíreckou Dekorou prakticky po celý zápas tahal za kratší konec, hosté si po zásluze odvezli tři body.

H. BROD – ŽDÍREC N. D. 0:1
Hosté vstoupili do utkání na umělé trávě o poznání koncentrovaněji a v první polovině první půle jasně udávali tón utkání. Už ve 2. minutě neprotlačili do sítě míč L. Blažek ani Sobotka. Více důrazu chybělo o šest minut později v další dobré šanci i Kolouchovi a znovu L. Blažkovi. Hosté se tak dočkali až ve 14. minutě, když Adamce překonal po rohu aktivní Sobotka – 0:1.

„Dvacet minut jsme nevěděli, která bije. Popravdě jsme si už od začátku koledovali o branku a ta také přišla,“ zlobil se po zápase havlíčkobrodský kouč Stanislav Duben.

Slovan se dostal první (a také zároveň poslední) gólové šance ve 23. minutě. Po zaváhání Klupky Körber našel Adama, ale ten gólovkou pohrdnul. Jeho nepříliš razantní střelu Rezničenko vyrazil. Nad branku potom mířili těsně před pauzou Kolouch a Slanař.

„Začali jsme výborně a dali jsme i branku. Potom se hra vyrovnala, soupeř nás místy přehrával jednoduchou hrou,“ viděl na hře svého týmu i negativa trenér Dekory Miroslav Plíšek.

Také do druhé půli vstoupili lépe hosté. Zakřiknutí brodští fotbalisté se nemohli dostat do tempa.

V 52. minutě důrazný Kysilko mířil nad, přesně po hodině hry dobře hrající Novotný trefil hlavou levou tyčku Adamcovy branky. „Také ve druhé půli jsme měli šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Kvůli tomu nás čekal hektický závěr, ale naštěstí jsme ho zvládli,“ oddechl si Plíšek.

Slovan totiž pokračoval v bezkrevném výkonu a do tlaku se dostal prakticky až v nastaveném čase. V něm vyrobil před Rezničenkovou svatyní pořádný závar, ale ten ukončil ofsajd.

„Nedařila se nám kombinace, ani hra po křídlech. Souboje ve vzduchu je navíc naše slabina. I ve druhé půli jsem postrádal větší jednoduchost,“ kroutil hlavou Duben.

Opora ždírecké střední řady Roman Mareš považoval hru soupeře za dost čitelnou. „Věděli jsme, že budou jen lítat. Když bylo potřeba, tak jsme rozkouskovali hru a nepustili je k ničemu.“

„Místy to moc záživný fotbal nebyl. Na malém hřišti bylo k vidění hodně soubojů. To fotbalu určitě uškodilo, ale já jsem samozřejmě spokojený,“ souhlasil Plíšek.

Gól: 14. Sobotka. Rozhodčí: Vidlák, ŽK: 1:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1. H. Brod: Adamec – Mišta (79. Kunc), Petr Novotný, Halamka, Šnobel – Polívka, Slanař, Bláha, M. Mareš – Körber (57. Šimoníček), Adam. Ždírec n. D.: Rezničenko – Kysilko, Klupka, Sysel, Pleva (90. Pátek) – L. Blažek (68. Klimeš), Kučera, R. Mareš, Sobotka – Kolouch, Pavel Novotný (87. M. Blažek). Nejlepší hráči: Pavel Novotný, Sobotka, R. Mareš.