Havlíčkobrodsko – Fotbalová I. A třída měla na programu hnet dři derby, ve kterých se radoval Pohled, Chotěboř a Štoky se rozešli smírně ze Světlou.

DLOUHÁ VES – POHLED 1:2
Fotbalové derby „přes kopec“, jak se mu dlouhá léta přezdívá začali lépe domácí fotbalisté, kteří doposud nezískali v soutěži ani bod. To ve druhé minutě prostrčil Cibulka míč mezi pohledské beky na Pospíchala, ale ten minul o dvacet čísel Růžičkovu branku. O sedm minut později už hosté vedli. Střelu pohledného hráče Schafferhans jen vyrazil před sebe a Mach pohodlně skóroval 0:1. Potom nejdříve Miloslav Henzl trefil z dvaceti metrů břevno a před poločasem další šanci spálil dlouhověký Krečman.
Po přestávce oživil hru domácích Miroslav Henzl. Jenže tlak domácích utnula brejková situace hostů. Kdy zvyšoval Šikner na 0:2. Jenže o dvě minuty na to vypích pohledným hráčům míč agilní Miroslav Henzl, který byl ve vápně faulován. K penaltě se postavil Josef Lukačina s přehledem snížil na konečných 1:2.
Góly: 58. J. Lukačina (PK) – 10. Mach, 56. Šikner. Rozhodčí: Sláma, ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Dlouhá Ves: Schafferhans – Höffer, Krečman, Neubauer, Pabousek – J. Lukačina, Mil. Henzl (65. Vošický), M. Lukačina, Šrámek (46. Mir. Henzl) – P. Pospíchal (75. J. Eis), Cibulka. Pohled: Růžička – Josef Eis, V. Pospíchal, Sobotka, Doležal – Říha, Mach, Freundenreich (75. Fišer), Zych – Janďourek (86. Horáček), Šikner (85. Sienbenbirger).

ŠTOKY – SVĚTLÁ 1:1
První poločas se hrálo kvalitní utkání, bohužel chybělo koření fotbalu – branky. Největší šanci první půle spálil v 16. minutě domácí Buben.
Po přestávce viděla pěkná návštěva ve Štokách spíše boj o každý metr hřiště než pohledné akce. Chleba se tak lámal až v poslední pětiminutovce. Nejprve se v 86. nejrychleji zorientoval při závaru před brankou domácích nejlepší kanonýr podzimu Křikava a vstřelil tak svou první jarní trefu. Štoky poté svého soupeře zatlačili a odměnou jim bylo srovnání těsně před koncem. Nejprve zahrál Dvořák na brankové čáře rukou, po druhé žluté kartě byl vyloučen a z následné penalty rozhodl M. Bulant o dělbě bodů.
Góly: 92. M. Bulant (PK) – 86. Křikava. Rozhodčí: Jiránek. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (92. P. Dvořák). Diváci: 120. Poločas: 0:0. Štoky: Uhlíř – Miksa, Havel (61. Stehlík), M. Dáňa, L. Kubík – Kubát (P. Bulant), A. Dáňa, Vodička, M. Bulant – Buben (88. Prokš), J. Lóži. Světlá: Janota – Naděje, M. Karel (88. Kroužek), Jelínek (59. Zázvorka), Čáslavský – Valenta, Křikava, Ohnětal, Dvořák – Císař, Štros.

CHOTĚBOŘ – PŘIBYSLAV 2:1
První poločas byli lepší domácí a svou převahu dokázali vyjádřit i brankově. V 28. minutě se dostal k odražené střele Moravce Jiří Hlaváček a poslal domácí do vedení. Těsně před odchodem do kabin zvýšil hlavou na rozdíl dvou branek Sommerauer, když si naběhl na rohový kop Benáka.
Po přestávce se hra vyrovnala, hosté se začali dostávat do šancí. Největší měl v 63. Vopršal, ale jeho střela jen těsně minula branku. Poté ještě postupoval v 70. minutě z úhlu na Bence Vykoukal, ale ten také minul. Kontaktní branku si vstřelili těsně před koncem chotěbořští sami, když odkop Bence trefil vlastního spoluhráče. Závěr utkání si však domácí v klidu pohlídali a berou tak všechny tři body.
Góly: 28. Jiří Hlaváček, 43. Sommerauer – 89. vlastní. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Chotěboř: Bohm – R. Odvářka, Neuvirt, Málek, Sommerauer – Jiří Hlaváček (60. Krédl), Běloušek (89. Rakušan), Hromádka, Jan Hlaváček (72. Pleskač) – Moravec, Benák. Přibyslav: Prchal – Teml, Bárta, Svoboda, Krčál – Smejkal, Strašil, Pochop (82. Flekal), Vopršal – Vykoukal, Votava (46. Musil).

SPEŘICE – LEDEČ 4:3
Domácí začali ustrašeně a Ledeč čtvrthodiny diktovala tempo hry. Hned v první minutě gólovou šanci Pajera likvidoval Vávra, pak šla hlavička Šťastného nad a střela Kavky minula těsně tyč. Když Dálnice začala zvedat hlavu, dostal Kavka hosty do vedení. Speřice pokračovaly ve zlepšování svého výkonu. Na 1:1 vyrovnal pohotovou střelou Nenadál, když průnik Jůzla těsně předtím zůstal nevyužit. Druhý poločas začal gólovou střelou Němce z trestného kopu. Vzápětí ledečský Janů dorazil Vávrou vyražený míč na 2:2. Hra se pak přelévala na obě strany, hrál se rušný fotbal. Ledeč šla dorážkou Šťastného do vedení. Za Dálnici vyrovnal opět z trestného kopu Němec a v hektickém závěru získali Speřičtí šťastnou výhru. Strnad míč za brankovou čáru doslova dotlačil.
Góly: 47. a 78. Němec, 35. Nenadál, 87. Strnad – 28. Kavka, 49. Janů, 71. Šťastný. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Ledeč: Procházka – Převor, T. Šťastný, Lebruška, Pokorný (38. Hoffmann), Hauser, Kavka, T. Geher, Pajer, Kalivoda, M. Geher.

JANOVICE – VĚŽNICE 2:1
Úvodní jarní kolo nezastihlo domácí v nejlepší formě. Jejich hra postrádala jiskru, nasazení i fotbalovost. I přesto Sapeláci dosáhli proti bojovné Věžnici na povinné tři body.
Po čtvrt hodině hry byl ve vápně sražený Padrnos, ale rozhodčí tento zákrok jako faul neposoudil. Těsně před odchodem do kabin už ale penaltu proti hostům pískl. A Padrnos poslal nekompromisně míč do šibenice.
Ve druhé půlce došlo z domácí strany k mírnému zlepší hry. Do šancí se dostali postupně Padrnos, Barák a Brnický, ale skóre se měnilo až v 62. minutě, kdy byl ve vyložené pozici sražen Špendlíček a nařízenou penaltu proměnil Barák.
Zdálo se, že domácí přidají další góly, ale z ničeho nic se dočkali Věžničtí. Koubek chtěl odkopnout míč, minul ho, a Brukner měl před prázdnou brankou snadnou práci. V závěru se zrodilo pár šancí na obou stranách, ale nikdo se už do černého netrefil.
Góly: 44. Padrnos (PK), 62. Barák (PK) – 71. Brukner. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas 1:0. Věžnice: Šrámek – Diviš, Brukner, Martínek, Kölbl – Kunc (86. Sobotka), Staněk (72. Neuvirt), Šimoníček, Pertlíček – Chalupník, Šejstal (72. Prokeš).

DOBRONÍN – H. BOROVÁ 5:1
Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe Dobronínu, který se ujal vedení po kolmici Hlávky a trefě neomylného T. Sedláčka. O chvíli později zvýšil nikým nehlídaný M. Sedláček, a zdálo se, že obraz hry bude jasný. Jenže Havlíčkova Borová se vzchopila a z tlaku vytěžila roh, po kterém se prosadil osamocený Blažek. Hosté byli stále hodně nebezpeční, ale před přestávkou si nepohlídali T. Sedláčka, který si pohrál s obránci, obešel i Veselého a pohodlně zavěsil,Že Borová odmítá dát body lacino, potvrzovaly úvodní minuty druhé půlky, v níž se dostal Dobronín pod velký tlak. Ovšem kontaktní gól, který zejména při dalším nebezpečném rohu visel na vlásku, nepřišel. A tak udeřili domácí. V 64. minutě je uklidnil Žáškoda, a aby toho nebylo na soupeře málo, vymetl šibenici Smejkal a bylo to 5:1.
Góly: 12. a 41. T. Sedláček, 16. M. Sedláček, 64. Záškoda, 71. Smejkal – 34. Blažek. Rozhodčí. Kalina. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas 3:1. H. Borová: Pavel Veselý – Janáček, Stejskal (71. Tokar), Blažek (68. Klement), Hošák – Frühbauer, Chlubna, J. Veselý, Petr Veselý – Němec, Šrámek.