V I. A třídě ani po čtrnáctém kole nemá Dlouhá Ves ani bod, když tentokrát prohrála derby s Pohledem.

KRAJSKÝ PŘEBOR
HERÁLEC – POLNÁ 2:3
V prvním poločase to v Herálci vypadalo na pěkný debakl. V desáté minutě už to bylo 0:2 pro lídra soutěže z Polné a když po půlhodině hry zvyšoval hrající trenér hostů Tomáš Kaplan už na rozdíl tří branek, byli domácí zralí na ručník. „První poločas byl z naší strany hodně špatný a po dvou individuálních chybách jsme Polné darovali vedení,“ vyjádřil se k první pětačtyřicetiminutovce herálecký trenér Petr Kuchta.

Hrala odmítl hattrick

Po příchodu z kabin se domácímu Hralovi podařilo v padesáté minutě snížit na 1:3 a najednou hru domácí vyrovnali. Kontaktní gól mohli domácí vstřelit osmnáct minut před koncem, to opět dobře hrající Hrala vystřelil z velkého vápna, ale Skočdopole konečky prstů střelu vyrazil a svůj tým výrazně podržel. „Tohle byl asi klíčový moment zápasu. Kdyby z toho byl gól, tak věřím, že jsme zápas dotáhli do remízy,“ povzdechl si Kuchta. Domácím se přesto podařilo snížit Hralou, ale bylo to až v poslední minutě zápasu, když rozhodčí už jen foukl do píšťalky, aby zápas ukončil. „Je to škoda. Rozhodl první poločas, který jsme prohráli 3:0. Ve druhém jsme byli lepší my. Přesto musím klukům poděkovat, protože s naší hrou jsem byl spokojen. V zápase se nejvíc dařilo autorovi dvou našich branek Hralovi a dobrý výkon podal Luboš Stojan,“ řekl na závěr Kuchta.

I. A TŘÍDA
DLOUHÁ VES – POHLED 1:2

Domácí fotbalisté se smířili s osudem sestupu a přes zimu omladili místními dorostenci tým, který prakticky začínají připravovat na příští sezonu. Přesto si na derby s Pohledem našlo cestu sto dvacet diváků. Dlouhovesští vlétli do utkání jako uragán, když už ve druhé minutě spálil velkou šanci Pospíchal.
„Z této šance měl být gól, tak bychom určitě neprohráli. Pospíchalovi chybělo dvacet čísel,“ myslí si dlohoveský trenér Jiří Prokš. Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V desáté minutě nová brankařská posila domácích Jiří Schafferhans, který přišel na hostování ze Šlapanova, vyrazil střelu pohledského hráče jen k nohám Macha a ten dostal hosty do vedení. Vyrovnat mohl do poločasu ještě Miloslav Henzl,jenže jeho střelu zastavilo břevno Růžičkovy branky a po něm ještě spálil šanci Krečman.

„První poločas rozhodl o našem vítězství. Byli jsme v něm fotbalovější, podařilo se nám dát branku a stálo při nás také štěstí,“ prozradil pohledský šéf lavičky Petr Sobotka.

Miroslav Henzl oživil hru domácích

Po příchodu z kabin se domácí vrhli do útoku s cílem co nejdříve vyrovnat. Do 56. minuty však dlouhoveští fotbalisté své akce nedotáhli do konce a za to je trestal Šikner, který zvýšil na 0:2. „Po této brance jsme přestali nesmyslně hrát,“ byl naštvaný na své svěřence Sobotka. Dlouhá Ves toho využila, když hru oživil v útoku Miroslav Henzl, který do druhého poločasu vystřídal Šrámka. Ten dvě minuty po Šiknerově brance zařídil penaltu a tu bezpečně proměnil Josef Lukačina.

„Po této brance jsem věřil, že se nám podaří vyrovnat, ale bohužel se tak nestalo,“ smutnil Prokš. Do konce zápasu se pohledským hráčům podařilo se štěstím výhru udržet.

„S výsledkem jsem spokojen, ale s hrou ve druhém poločase už ne. Hráli jsme moc pasivně. Přesto bych rád pochválil Zycha, Říhu a Sobotku,“ uzavřel pohledský trenér.